Dyskusja:Strona główna

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Wygląd strony głównej

Parę wypowiedzi wcześniej (niżej): „Aha może ktoś się pokusi i główną strone rozwinie, wyedytuje ładnie. Bo jest.... Brzydka. :P Mapki na wiki też mozna wstawiać. (takze graficzne)--Hakon ”

Strona główna się zmieniła od tamtego czasu, ale jeszcze można sporo zrobić. Jakiś porządek, intuicyjny sposób organizacji by się przydał, bo jest tu sporo linków...

Może coś takiego, z obrazkami (patrz nawiasy)? Najlepiej np. w jednym odcieniu kolorystycznym, żeby kociokwik kolorowych obrazków nie zdominował tekstu, wiki ma zwykle bardzo łagodny wygląd. Dodatkowo możnaby wyróżnić pierwszą grupę linków tym, że byłyby bez obrazka i wyrównane do środka. Nie wiem. Luźny pomysł.

Obrazki są wybrane tylko poglądowo, najlepsze jakie znalazłem po pobieżnym przejrzeniu internetu – a i tak dość biedne. Kierowałem się tym, by były minimalistyczne i jednoznacznie wymowne, żeby szybko było jasne OCB.

Teraz mam jeszcze pomysł naprzeciwległego rozłożenia kategorii, nie wyszło jeszcze, ale chyba widać jaki był zamiar. Do porządnego zrobienia.

Witamy w ArkadiaWiki – wolnej encyklopedii, którą każdy może redagować.
Dzisiaj mamy 19 lipca 2019. W Encyklopedii uruchomionej 24 kwietnia 2007 mamy już 1270 haseł.

Arkadia to MUD – wieloosobowa, tekstowa gra sieciowa w klimacie Fantasy. Nasz „engine” to Mudlib CD z najlepszego LpMUDa na świecie, czyli z Genesis, który został spolszczony i gruntownie zmodernizowany. Stawiamy na graczy chcących „wczuć się” w kreowane przez siebie postacie. Wszechświat gry jest zaczerpnięty ze znakomitej literatury fantastycznej. W obecnej chwili są to dwie domenyStary Świat według Warhammer RPG oraz Ishtar, świat oparty na opowieściach o Wiedźminie A. Sapkowskiego. Oba światy są ze sobą połączone, tworząc wspólnie Arkadię.

Jeśli chcesz pomóc w rozwijaniu ArkadiaWiki, koniecznie przeczytaj o tworzeniu artykułów.

Gracz.png


P social sciences.png


Geografia.png


Budynek.png


Rzeczy.png


Prawo.png

Ważne dla redaktorów:

Linki:

--harlow 16:28, 27 sie 2008 (CEST) & --harlow 00:11, 1 wrz 2008 (CEST) & --harlow 00:30, 9 wrz 2008 (CEST)

Podsumowanie wpisów

Część poprzednich wpisów usuwam jako że są już nieaktualne (testy + kwestie wyglądu strony głównej).
Ogólne podsumowanie:

Ponadto były prośby o stosowanie polskich liter w artykułach i kilka rad dotyczących konwencji i kategoryzacji (wszystko można znaleźć w stosownej Pomocy).
--Nastmar 03:00, 3 lip 2007 (CEST)

Zasady

Poza bardzo ogólnymi zasadami, Administracja Arkadii nie będzie ingerować tutaj. To dla graczy i robione przez graczy. My udostepniamy Wam tylko technicznie. Sami ustalcie jak chcecie wykorzystywać Wiki. Można dostac tu status moderatora, pytanie tylko po co? :) Chyba tylko różni sie tym że moze blokować stronke.(tak że zmienić jej nie można) Jak coś pisać do Czcigodnego Yarrida lub na www@arkadia.rpg.pl. Aha może ktoś się pokusi i główną strone rozwinie, wyedutje ładnie. Bo jest.... Brzydka. :P Mapki na wiki też mozna wstawiać. (takze graficzne)--Hakon 06:01, 10 cze 2007 (CEST)

KGKS

Tak sie zastanawiam, w zwiazku z pojawiajaca sie duza liczba tekstow o KGKS, czy jest to dobry pomysl. Tzn. chodzi mi o to, ze teksty te oderwane sa od Arki a scisle powiazane z Mlotkiem. Jest to jedbak Arkadia-wiki a nie Mlotek-wiki.

--Yarbar 21:13, 2 lip 2007 (CEST)


Re: up

Poza tym, wprowadza to pewien chaos w kategoriach, jeśli nie w samych tekstach. Pamiętajmy że ArkadiaWiki nie ma być sztuką dla sztuki, tylko jakąśtam encyklopedią, z której np. początkujący gracze powinni czerpać wiedzę o samym mudzie. Nie wiem czy takie rozdrabnianie się w kwestii np. twierdz krasnoludzkich (z których większość nie jest zakodowana) posłuży lepszej orientacjii młodych graczy, czy też wprowadzi absolutny mętlik w ich głowy.

Jestem ZA, żeby dodawać informacje, nawet te związane tylko z WFRP - trzeba jednak w jakiś sposób informować, co jest częścią samej Arkadii, a co jest tylko częścią ŚWIATA Arkadii, w większości nie zakodowaną, a tylko domyślnie istniejącą, jako spadek po pierwowzorach domeny. Wyraźne rozdzielanie tych kwestii jest niezbędne do tego, żeby ArkadiaWiki edukowała, zamiast dezinformować.

Artykuły można zostawić - trzeba tylko wymyślić jakie kategorie (i zbudować odpowiednią hierarchię) im przypisywać. Proponuję zrobić podkategorię w kategorii głównej (może osobne kategorie do Sapka i WFRP?) w stylu "Tematy Pozamudowe" i dodawać ją do wszystkich artykułów, które dotyczą WFRP/Sapka, ale nie samego MUDa. W opisie kategorii musi być dokładna precyzja, co owa kategoria reprezentuje.

Jeśli ktoś uważa inaczej, teraz jest dobra chwila, żeby się wypowiedzieć (tj. zanim ktoś wprowadzi taką ekstensywną zmianę).

--Nastmar 03:00, 3 lip 2007 (CEST)


re up ;)

Dokladnie KGKS-Arka a KGKS-Mlotek to dwie rozne rzeczy - i mozna wprowadzic mllodych graczy w blad piszac im teksty o Twierdzach, ktorych nie ma na Arce. Mysle, ze opisujac cos powinnismy opisywac stan faktyczny na race, wtsracic jakis wstepniak oparty na Mlotku/Sapkowskim ale reszta _musi_ byc z Arki - mapa, co jest w tym miejscu, jak dotrzec, jakie zasady panuja, co tam mozna zrobic itp. itd.

--Yarbar 07:28, 3 lip 2007 (CEST)

re KGKS

Dzięki za wypowiedzi poprzednie, dziwne ze wogole tutaj trafilem na ta dyskusję. Miałem nieco zapału, więc napisałem (no, może za dużo powiedziane) to i owo. Mam problem z kategoriami, i proszę o pomoc z tym, bo mysle ze po odpowiednim stworzeniu owych i po przydzieleniu artykułów nie bedzie problemu. A arka-wiki moze służyć nie tylko wiadomościami o Arkadii ale także o odgrywaniu postaci. Wyobraźcie sobie że można byłoby wybrać pochodzeniówke z dowolnej, nawet niezakodowanej twierdzy. Ktoś przejrzałby arka-wiki i mógłby sobie poodgrywać kogoś więcej niżtylko krasnoluda z KV albo chociaż wiedzieć cokolwiek więcej o Valayi, która tak często słychać w krasnoludzkim pozdrowieniu. Poza tm nie chciałbym się udzielać w tematach, o których nie mam wiadomości lub błędne, czego się boje. Może też lepiej że pojawiają się jakiekolwiek artykuły, nawet luźno związane, niż żadne? A, jeszcze coś mi się nasunęło - to jest wiki, myślicie że coś jest zle, to edytujcie do woli, od tego to jest. Artykuł Karak Kadrin można napisać w dwoch sekcjach: jedna co do młotka, druga jak jest na arce, albo zrobić dwa artykuły. Proste.

--Yoel 18:25, 3 lip 2007 (CEST)

Yoel napisales: Może też lepiej że pojawiają się jakiekolwiek artykuły, nawet luźno związane, niż żadne? - nie sadze, lepiej zeby sie pojawialy artykuly na temat - a Twoje mimo, ze Ciekawe moga wprowadzac w blad - trzeba jednak oddzielic swiat mlotka od arki - pomysl z oddzielna kategoria jest dobry - cos sie wykombinuje ;) --Yarbar 18:54, 3 lip 2007 (CEST)


re Up:

Jak już będę miał sekundę więcej czasu niż ostatnio, to chętnie pomyślę nad jakąś hierarchią klas, więc póki co - niech artykuły będą tworzone dalej. Tym bardziej że nie chcemy żeby taka praca poszła na marne. Dodanie kategorii to nie jest wielki problem, więc jak będzie gotowy sensowny rozdział na kategorie - to będzie można szybko zrobić. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co do tej hierarchii, to proszę pisać. Postaram się do piątku znaleźć więcej czasu. :)

Yoel, to dobry pomysł, żeby artykuły dzielone pomiędzy Arkadią a Młotkiem rozdzialać na wyraźnie rozdzielone sekcje. Jak będą zbyt duże to będzie można podzielić artykuł na dwa mniejsze. Mogę też zrobić szablon, który wyglądałby np. tak (sorry że tak "na szybko", w prawdziwym szablonie bardziej się bym postarał):

Ta część artykułu nie dotyczy samej Arkadii, obejmuje jedynie pierwowzór literacki, na którym MUD bazuje.
Oznacza to, że poniżej opisane informacje nie znajdują swojego poparcia w kodzie MUDa, a służą jedynie lepszemu poznaniu realiów samego świata oraz odgrywaniu swojej postaci.

Pozdrowienia. --Nastmar 19:54, 3 lip 2007 (CEST)


Moim zdaniem za dużo takich artykułów być nie powinno, a jeśli już to przy opisie jakiejśtam twierdzy dodana linijka 'Twierdza oecnie nie jest zakodowana na Arkadii' czy coś. Bo po pewnym czasie skończy się tym, że tekstów o Młotku/Sapku będzie więcej niż o samej Arkadii. --Winston 11:31, 4 lip 2007 (CEST)

Chociaż przydałyby się linki na stronie głównej do sapkowski.pl czy stronkach o młotku (może są nie patrzyłem uważnie :P ) --Winston 11:35, 4 lip 2007 (CEST)

Artykuly o Postaciach

A gdyby jednak zrezygnowac z opisywania postaci? Nie da sie zrobic tego zupelnie bezstronnie. Sam fakt, ze o postaci XXX cos jest a o YYY nic jest ogromnym wyroznikiem.


Rownie dobrze mozesz powiedziec ze fakt ze o WKS cos jest a Scoia'tael nie ma jest wyroznikiem. Kazdy przeciez moze kazdego opisac, nie ? --Winston 22:13, 14 lip 2007 (CEST)

zrobilem ikonki na szybko, mogą być? --Gradir 23:45, 4 gru 2009 (CET)

Strona Wikipedii

Na wszystkich stronach Wikipedii występuje błąd - element występujący po lewej stronie (ten, który zawiera np. pole do wyszukiwania) wyświetla się poniżej treści zawartej po prawej stronie. Może ktoś, tam na górze, mógłby się tym zająć? --Yves 20:19, 13 kwi 2015 (UTC)