ArkadiaWiki:Karczma 'U Rudolfa'

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj


Rudolf mowi: Znowu na kredyt? Masz mnie za glupca?
Karczma ‘U Rudolfa’

Karczma ‘U Rudolfa’ jest miejscem rozmów na tematy ogólnowikipediowe, tak jak angielska Wikipedia ma swoją Village Pump, a polska Wikipedia ma Kawiarenkę pod Wesołym Encyklopedystą.

Po nieobecności na ArkadiaWiki możesz zajrzeć do Karczmy, aby zobaczyć, jak idzie z ogólnymi problemami i o czym się mówi. Oprócz tego, przejrzyj Ostatnie zmiany, zwłaszcza w dyskusjach przy artykułach i dyskusjach przy stronach użytkowników.

Stoisz posrodku zatloczonej sali, wypelnionej po brzegi gawiedzia,
spragniona mocnych trunkow i sytego jadla. Gwar rozmow miesza sie
z brzekiem sztuccow i niewyrazna melodia grana na lutni. Opary
fajkowego dymu snuja sie pod powala karczmy. Na scianach wisza
wyprawione skory dzikich zwierzat. W polnocnej czesci izby widzisz 
drewniany szynkwas, w poblizu ktorego umieszczono bogato zdobiona 
tabliczke informujaca o menu serwowanym w tym  lokalu. Duze, debowe
 drzwi prowadza na zewnatrz, podczas gdy ciemnobrazowa kotara 
zaslania wyjscie na wschod. Za kontuarem widac wejscie do kuchni.
Drewniane schody prowadza w gore, na pietro oraz w dol, 
prawdopodobnie do piwniczki.
Barczysty mezczyzna.


W historii tej strony znajdują się skasowane, nieaktualne rozmowy.

TODO

Przykładowe rzeczy aktualnie do zrobienia:

--Dhogrin 23:08, 2 maj 2009 (CEST)

--harlow 02:48, 9 wrz 2008 (CEST)

  • Wiele artykułów wymaga również pododawania ogonków do literek (ą, ś, etc..)..

--Dhogrin 14:38, 6 lis 2008 (CET)

  • W dziale z umami zamiast tego tekstu można zrobić tabelkę w .jpg i kolorami w komórce zaznaczać poziom umiejętności. Zaraz coś takiego zrobię i wkleję jako przykład, jednak nie podejmę się zamalowania.

Aktualne informacje

Wydaje mi się, że głównym i docelowym odbiorcą informacji z ArkadiaWiki są gracze nowi, młodzi i niedoświadczeni. Szukając na Wiki jakichś informacji, interesuje ich pewnie bardziej jak coś działa w obecnej chwili, jakie drogi rozwoju postaci ma do wyboru teraz. To, jakie zawody były do wyboru w przeszłości, jak kiedyś działał system doświadczenia - takie rzeczy pewnie są dla takiej osoby mniej istotne, a jedynie mogą zaciemnić obraz. Myślę, że dobrze byłoby wydzielić informacje już nieaktualne do oddzielnych artykułów, tworząc na przykład stronę opisującą historię zmian w systemie doświadczenia, czy historyczny już podział zawodów na elitarne, masowe i autojoinowe. Ewentualnie, jeżeli materiału na wydzielenie byłoby za mało, można po prostu spróbować bardziej rzucić na pierwszy plan informacje bieżące, wyraźnie oddzielając je od tych już nieaktualnych. --Dhogrin 11:28, 28 cze 2015 (UTC)

Ciekawe logi

Rożne strony z ciekawymi logami:

[1] - bardzo dobre logi i trochę o rodzinie alderazzi

[2] - logi z EA

[3] - logi na stronie Elenki o Chaosie

[4] - logi na stronie Nastmara

[5] - stare podania do Truwerów i Leśnych na blogu Srebrnej

--harlow 22:27, 17 lip 2008 (CEST)

Artykuły do wywalenia

Dzięki Rafgartowi w te wakacje mamy porządek z artykułami do wywalenia. Tu można sprawdzać, czy zbierają się następne: Kategoria:Artykuły zgłoszone do usunięcia. Większość z nich powinna być pusta lub w szczątkowej formie, albo ma jakiś błąd w nazwie. Jest tam też artykuł „Jak zacząć grę?”, trzeba usunąć tylko stronę ze znakiem zapytania w nazwie, a nie dobry tekst. Dhogrin jakoś na nią wszedł, poniżej wyjaśnia jak: --aktualizowane harlow 02:48, 9 wrz 2008 (CEST)

Ok. Rafgart posprzątał. :) --Dhogrin 22:03, 2 cze 2009 (CEST)

Archiwum rozmyślań nad kategoriami

(jak dla mnie, najważniejsze już zrobione. wytłuszczone to, co nadal jest aktualne --harlow 23:27, 8 wrz 2008 (CEST)) Chronologicznie:
Dyskusja użytkownika:Harlow#Kategoria:Miasta
Dyskusja użytkownika:Dhogrin
Dyskusja kategorii:Arkadia
Proponuję następne rozmowy przenieść albo linkować tutaj.

czemu właściwie kategoria nazywa się WikiArkadia a nie ArkadiaWiki?
do Periodicusa i Arkadyjki oraz innej twórczości nieksiążkowej przydałaby się jakaś kategoria (Pisma?)
chyba, żeby rozwinąć kategorię Książki --harlow 18:26, 13 lip 2008 (CEST)

No, wprowadzam to w życie, --harlow 22:27, 17 lip 2008 (CEST)

Ten sam temat poruszany rok wcześniej: Dyskusja użytkownika:Hakon Dyskusja użytkownika:Nastmar --harlow 00:17, 29 lip 2008 (CEST)

Przypisy

Parę tygodni temu Under za moją namową wrzucił rozszerzenie mediawiki tzn. Extension:Cite/Cite.php. Umożliwia ono dawanie przypisów. Opis stosowania jest tutaj [6], natomiast przykład znajdziecie w Historia Arkadii. --Hub (odpowiedz) 13:44, 17 mar 2011 (CET)

PS. Dodałem jednak szablon:Przypisy. Opis w dyskusji szablonu. --Hub (odpowiedz) 20:27, 22 mar 2011 (CET)

Infoboxy a #if

Próbowałem tworzyć bardziej zaawansowane infoboxy i szablony, ale mamy problem. Extension:ParserFunctions gryzie się z naszą wersją Mediawiki. A bez parsera jak bez ręki. --Hub (odpowiedz) 13:58, 17 mar 2011 (CET)

Polska czcionka

Tak sobie myślę, że Arkadia to Arkadia, a wiki to wiki. Wiem z autopsji, że granie na Arkadii wywołuje rodzaj kalectwa związany z problemem ze stosowaniem polskich czcionek. Mimo to myślę, że warto na wiki stosować język polski w całej okazałości, czyli z polskimi znakami. Przykładowo warto by to mieć na względzie przy tworzeniu haseł jak np.:

  • Krotka mysliwska finka
  • Nietypowa polksiezycowata halabarda
  • Kategoria:Bron

etc.

Tzn. proponuję takie rozwiązanie, żeby przenieść istniejące hasła pod nazwy z polskimi znakami. A opisy, o ile pochodzą z Arkadii, podać w formie cytatu lub tekstu preformatowanego. --Hub (odpowiedz) 14:03, 17 mar 2011 (CET)

Przekierowania

Jest taka funkcja jak:

#REDIRECT[[]]

Służy ona do tworzenia przekierowań do konkretnych haseł czy też ich sekcji. Polecam uwadze. Natomiast przekierowania do haseł nieistniejących są pozbawione sensu. --Hub (odpowiedz) 14:04, 17 mar 2011 (CET)

Pytania

Witam.

Mam na pytania, bo nie ogarniam do konca. 1. Jak stworzyć nowe hasło?

Gdy wyszukujesz haslo, a nie ma jeszcze artykułu o takiej nazwie, pojawia się propozcyja utworzenia nowego. Wystarczy kliknąć. :] --Dhogrin 23:37, 29 kwi 2011 (CEST)

2. Jak stworzyć poprawki do artykułu widoczne tylko dla autorów ArkadiaWiki? (aby przedyskutować czy aby treść nie jest zbyt dużą pomocą w grze albo stanowi informację do których powinno się dojść samemu) O ile jest coś takiego możliwe. Pozdrawiam! Denea