Stowarzyszenie Gnomich Wynalazców: Różnice pomiędzy wersjami
Linia 61: | Linia 61: | ||
Inżynier [[Felie]], Kierowniczka Wydziału Alchemii i Światopoznawstwa, | Inżynier [[Felie]], Kierowniczka Wydziału Alchemii i Światopoznawstwa, | ||
− | Inżynier [[ | + | Inżynier [[Istrid]], Kierowniczka Wydziału Górniczo-Maszynowego. |
== Historia SGW == | == Historia SGW == |
Wersja z 10:48, 15 lip 2021
„ |
kiedy w koncu zrozumiecie, ze SGW nie jest zrobione na podstawie sapka, ale jest, w duuuuzej mierze, kopia gnomiej rasowki z genesisa, gdzie opieralo sie to na serii dragonlance, w ktorej gnomy byly druga (po kenderach), najbardziej komiczna, rasa krynnu - szalonymi wynalazcami, inzynierami, dla ktorych najdoskonalszym wynalazkiem byl ten nieudany (bo jest tam jeszcze cos do zrobienia). Pozatym nawet ta 'gnomia mowa' to nalecialosc z dragonlance, itp itd. sapka dawno czytalem, ale z tego co pamietam to rola gnomow tam byla ograniczona do grania w wista z krasnoludami |
” |
Stowarzyszenie Gnomich Wynalazców, określane często skrótem SGW, jest organizacją zrzeszającą gnomy pragnące poświęcić swoje życie służbie nauce i postępowi. Gromadzi w swych szeregach wynalazców, konstruktorów, badaczy, teoretyków i wszelkie tęgie umysły wśród gnomiej rasy.
Struktura
W skład Stowarzyszenia wchodzą cztery jednostki niższego rzędu – wydziały:
- Wydział Automatyki Użytkowej,
- Wydział Awioniki Stosowanej,
- Wydział Alchemii i Światopoznawstwa,
- Wydział Górniczo-Maszynowy.
Znak rozpoznawczy
Każdy z inżynierów Stowarzyszenia nosi na ramieniu torbę ze znakiem SGW, w której może przechowywać wynalazki, jak również narzędzia i komponenty do ich tworzenia. Torby zamykane są na mechaniczne zamki o różnym stopniu skomplikowania.
Polityka
Stowarzyszenie jest organizacją neutralną i jako takie nie bierze udziału w żadnych konfliktach zbrojnych, jak również nie wspiera tego typu działań. Wszelkiego rodzaju zatargi rozstrzygane są na drodze negocjacji.
Stowarzyszenie stara się utrzymywać przyjazne stosunki ze wszystkimi pozostałymi organizacjami.
Sterowiec
Niegdyś siedziba SGW mieściła się w Gnomim Mieście pod Górą Carbon i połączona była z Mahakamem tunelem Gnomiometra. Na skutek nieudanego eksperymentu z pewną kusząco wyglądającą substancją cały obszar uległ zawaleniu i zniszczeniu. Wtedy to gnomy postanowiły zamieszkać na sterowcu nazywanym Parsevalem, który to konstruowały przez kilka poprzedzających katastrofę miesięcy we współpracy z Gnomią Akademią Techniczną z Tir Tochair.
Monumentalny sterowiec Parseval jest przez wielu uważany za największe dzieło Stowarzyszenia Gnomich Wynalazców. Nowatorskich rozwiązań projektowych dostarczyły wszystkie cztery wydziały, a dzięki ich połączonym siłom powstało cudo, które nie tylko lata, ale także wydaje się być całkiem bezpieczne. Pierwszy lot odbył się 14. września 2014, ponad oceanem i przyległymi krainami. Statek wystartował z wyżyny Loc Sprue w Mahakamie, a wylądował na dachu fabryki w Toskanii. Od tamtej pory przystosowano do użytku także kilka innych lądowisk rozsianych po całym świecie i obu kontynentach.
Wynalazki
Stowarzyszenie najbardziej znane jest w świecie ze swoich wynalazków, projektowanych i konstruowanych przez inżynierów według własnej inwencji oraz na zamówienie. Nowe wspaniałe możliwości warsztatu pozwalają na wytworzenie w pełni sprawnych i obdarzonych dodatkowymi funkcjonalnościami:
- bransolet,
- broni,
- butów,
- diademów,
- kolczyków,
- naszyjników,
- okularów,
- pasów,
- pierścieni,
- płaszczy,
- rękawiczek,
- spinek,
- zbroi
i innych.
Stowarzyszenie oferuje pomoc w realizacji różnych nowatorskich i nietypowych projektów, poprawki stylistyczne i interpunkcyjne opisów oraz możliwość zastrzeżenia swojego pomysłu, aby nikt inny nie mógł zamówić tego samego. Istnieją także gotowe projekty, które można zamawiać u każdego z inżynierów za odpowiednią opłatą. Należą do nich na przykład Kompas, Plecak z zamkiem, Tuba, Rękawice z kusza.
Chlubą Stowarzyszenia było także Gnomiometro, jedyny w swoim rodzaju środek transportu łączący wzgórza mahakamskie z Gnomim Miastem pod Górą Carbon. Niestety jego tunele uległy zawaleniu na skutek nieudanego eksperymentu z pewną zachęcająco pachnącą substancją. Podobny los podzieliła zresztą dawna siedziba Stowarzyszenia.
Hierarchia
Władzę w Stowarzyszeniu sprawuje Mistrz, najczęściej nazywany przez współpracowników Majstrem. Za poszczególne wydziały odpowiadają ich Kierownicy.
Aktualnym Mistrzem SGW jest Ulik, a jego zastępcą Pauden.
Wydziałami kierują:
Inżynier Vyera, Kierowniczka Wydziału Automatyki Użytkowej,
Inżynier Tuna, Kierowniczka Wydziału Awioniki Stosowanej,
Inżynier Felie, Kierowniczka Wydziału Alchemii i Światopoznawstwa,
Inżynier Istrid, Kierowniczka Wydziału Górniczo-Maszynowego.
Historia SGW
Stowarzyszenie Gnomich Wynalazców rozpoczęło swoją działalność 29 maja 2000 roku, jako pierwsza i jedyna gildia rasowa dla gnomów.
Mistrzowie SGW
- Fron (maj 2000 - październik 2000)
- Coop (październik 2000 - grudzień 2000)
- Proxus (grudzień 2000 - wrzesień 2001)
- Pert (październik 2001 - marzec 2002)
- Kuling (kwiecień 2002 - sierpień 2002)
- Fjell (wrzesień 2002 - listopad 2003)
- Jedda (grudzień 2003 - czerwiec 2005)
- Krough (lipiec 2005 - maj 2006)
- Luctus (czerwiec 2006 - marzec 2009)
- Hiir (marzec 2009 - czerwiec 2009)
- Ulik (lipiec 2009 - ...)
Pozostali Członkowie
Inżynierowie w kolejności alfebetycznej:
Faiga, Fantaji, Felie, Fiks, Fron, Istrid, Jedda, Leskap, Loxim, Luctus, Kinre, Kornix, Pauden, Ptahen, Pyrdek, Tabulariks, Tuna, Vyera i Zxar.
Oraz Stażyści wewnętrzni: Inka, Perias, Trybia, Tuko.