VII Brygada Armii Lyrii

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Skorpion

VII Brygadę Armii Lyrijskiej tworzy Kompania 'Skorpion' wynajęta przez Królową Lyrii i Rivii, Jej Wysokość Meve, do wykonywania jej rozkazów - głównie ochrony ludności jej podległej.

Zadania

Celem VII Brygady jest obrona Lyrii i Rivii przed wszelkimi najeźdźcami: głównie, z racji położenia geograficznego, wspomaganie reszty Armii w obronie przed zapędami Nilfgaardu położonego za graniczną rzeką Jarugą znajdującą się na południu. Jej Wysokość nakazała również sztabowi Kompanii likwidację band zbójeckich, które niepokoją Jej poddanych, którzy za swoją kryjówkę wybrali opuszczony fort w puszczy lyrijskiej.

Historia

Dawna historia Kompanii 'Skorpion' jest niejasna, lecz wiele źródeł skłania się do teorii, iże wywodzi się ona z Wolnej Kompanii Kondotierów, której trzonem byli kovirscy najemnicy. Po wielkie bitwie na pustyni w Zerrikanii, po zdziesiątkowaniu przez nomadów w obronie karawany kupieckiej, Wolna Kompania 'Skorpion' została opłacona przez Cech Kupców Novigradu do stałego pilnowania jego dóbr. Na pamiątkę dawnych czasów, po dziś dzień pozostał podział na Regimenty.

Gdy słynna wojna z Komandem Scoia'tael dobiegła końca, Cech Kupców Novigradu uznał, iż Straż Kupiecka nie jest już niezbędna do prowadzenia interesów i rozwiązał kontrakt z Wolną Kompanią 'Skorpion'. Już we własnym garnizonie w Novigradzie, Kompania musiała zmagać się z wojną z Mutantami Chaosu, w której pomógł nowy sojusz, z Ochotniczym Hufcem Mahakamu. W wyniku kilku potyczek i wypadków, nieprzyjaciółmi stała się także Rodzina Alderazzi oraz Szkoła Gladiatorów 'Von Raugen' z Nuln, która to z kolei wynajęła Kompanię Gryfa. Po kilku starciach, wszelkie wojny zostały zażegnane. Jako że czasy spokoju wiecznie nie trwają, o Kompanii przypomniało sobie Komando Wiewiórek. Siedziba w Novigradzie stawała się powoli przekleństwem i więzieniem. Armia pozbawiona podstawowych surowców, monet i treningu powoli podupadała. Wtedy to zaoferowano służbę pod rozkazami Królowej Lyrii i Rivii - Meve, co Kompania 'Skorpion' z ochotą przyjęła...

Piękny, ufortyfikowany garnizon powstał na wolnych ziemiach Lyrii nieopodal twierdzy Spalli, dostarczając wszelkich udogodnień, których potrzebują najemnicy. Wolna Kompania 'Skorpion' zobowiązała się do zapewnienia poddanym Białej Królowej bezpieczeństwa i pomyślności w zamian za oficjalny status siły zbrojnej ramienia Jej Królewskiej Mości.

Znak rozpoznawczy

Znakiem rozpoznawczym VII brygady jest ryngraf, na którym wyryto otoczony czerwonymi rautami pochodzącymi z herbu Lyrii, symbolizującymi porozumienie z Królową Meve, emblemat Kompanii - szykującego się do ataku skorpiona. W zależności od stopnia posiadacza, ryngrafy wykonano z różnych metali.

Hierarchia

Na czele VII Brygady Armii Lyrijskiej stoi Komendant, który wraz z Kapitanami trzech Regimentów i Porucznikiem tworzy Sztab Kompanii.
Prawą ręką Komendanta jest jego Adiutant, odpowiedzialny również za rekrutację nowych członków. Kapitanowie mogą usuwać nierokujących szeregowych Najemników ze swojego Regimentu i przydzielać w obrębie jego awanse. W celu zapewnienia odpowiedniej dyscypliny, powołują Sierżantów i Kaprali. Każdy Regiment dodatkowo posiada swojego Zwiadowcę, który jest odpowiedzialny za rozeznanie w terenie. Na straży zdrowia Najemników stoi Felczer oraz Młodszy Felczer. By broń była zawsze ostra, dobra wszelakie zawsze na miejscu, a skarbiec pełny monet - Kompania powołuje Kwatermistrza. By biblioteka Kompanii była zawsze zapełniona aktualnymi księgami, Komendant powołuje Kronikarza.

Jak się dostać?

Aby zostać członkiem VII Brygady należy złożyć podanie u Sekretarza Ottona, urzędującego w zewnętrznym garnizonie, w budynku kancelarii na pierwszym piętrze. Poprosi on jednak najpierw o rekomendacje Sierżanta Ariena, który przeprowadzi zmyślny test sprawdzający przyszłego poborowego. Aby jednak przystąpić do próby, nie można być zbyt młodym podróżnikiem. Po zaakceptowaniu podania przez Sztab Kompanii, kandydat rozpocznie okres swego starania jako poborowy wykonując przeróżne zadania na rzecz Kompanii, takie jak zdobywanie ekwipunku czy pisanie raportów wywiadowczych. Przez ten czas będzie mógł wykazać swoje zaangażowanie i przyczynić się do rozwoju Armii. Gdy poborowy zyska uznanie w oczach Porucznika i ten wystąpi do Komendanta o przyjęcie go w szeregi Kompanii, nastąpi upragniony przez kandydata Apel, na którym złoży ślubowanie i stanie się Rekrutem VII Brygady, a na jego piersi spocznie cynowy ryngraf. Czas bycia Rekrutem jest dłuższy lub krótszy i zależy tylko i wyłącznie od zasług przyszłego Najemnika. Najniższy rangą ma kilka obowiązków, a wśród nich utrzymywanie garnizonu w należytym porządku i dbanie o jego funkcjonowanie. Gdy któryś z Kapitanów zauważy wychylającego sie postawą z szeregu Rekruta i zechce przyjąć go do swego regimentu, zwoływany jest kolejny Apel, na którym po złożeniu przysięgi otrzymuje on długo upragniony żelazny ryngraf.Stowarzyszenia na Arkadii:

Działające: Mieszkańcy Zajazdu 'Biały Kieł' | Krasnoludy z Gór Krańca Świata | Krasnoludy z Mahakamu | Elfy z Lasu Loren | Elfy z Gór Sinych | Zgromadzenie Halflingów | VII Brygada Armii Lyrii | Cech Kupców Novigradu | Szkoła Walki Domu von Raugen | Komando Scoia'tael | Kompania Gryfa | Korsarze ze Skellige | Mutanci Chaosu | Ochotniczy Hufiec Mahakamu | Ogrza Kompania | Osadnicy spod Puszczy Shekhal | Rodzina Alderazzi | Stowarzyszenie Gnomich Wynalazców |Zakon Sigmara
Zamknięte: Leśniczy | Berserkerzy ze Skellige | Elfy z Lasu Drakwald | Tancerze Wojny | Zabójcy Trolli