Meve

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Meve, Królowa Lyrii i Rivii

Meve, Królowa Lyrii i Rivii. Znana jest z tego, iż mówi tylko wtedy, kiedy ma coś ważnego do powiedzenia. Krewna Foltesta z Temerii. Ma dwóch synów, sama ich określa jako mało inteligentnych. Do obrony swoich podwładnych wynajęła Wolną Kompanię 'Skorpion' i przydzieliła ją do VII Brygady Armii Lyrijskiej

Tło literackie

Ksiazki.png
Poniżej opisane jest tło literackie na którym MUD bazuje.
Oznacza to, że podane tu informacje mogą nie mieć przełożenia na kod Arkadii, lub nawet w szczegółach mijać się z nim, służą za to lepszej orientacji w atmosferze świata gry i odgrywaniu postaci.

Meve, królowa Lyrii, bawiła się w zadumie ogromnymi rubinami naszyjnika, od czasu do czasu krzywiąc piękne pełne wargi w wieloznacznym grymasie.

Krew Elfów, str. 199


Stała przed nim kobieta w zbroi, kobieta o bardzo jasnych włosach, prawie tak jasnych jak jego własne. Zrozumiał, że włosy nie były jasne, lecz siwe, choć twarz kobiety nie nosiła znamion starości. Wieku dojrzałego, owszem. Ale nie starości.

Chrzest Ognia, str. 331


- Dlaczego - odezwała się nagle Meve - wszyscy patrzycie na mnie?
- Zachwycamy się twoją urodą - zaburczał Henselt z głębi kufla.
- To też - przytaknął Vizimir. - Meve, wszyscy wiemy, że potrafisz znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Masz kobiecą intuicję, jesteś mądrą niewiastą...

Krew Elfów, str. 204