Korsarze ze Skellige: Różnice pomiędzy wersjami
Linia 18: | Linia 18: | ||
* <del>[[Wervelstorm Oog]]</del> | * <del>[[Wervelstorm Oog]]</del> | ||
* <del>[[Ostrze Hemdalla]]</del> | * <del>[[Ostrze Hemdalla]]</del> | ||
+ | * [[Obronca Archipelagu]] | ||
* [[Widmo Śmierci]] | * [[Widmo Śmierci]] | ||
Wersja z 06:44, 12 lis 2019
Stowarzyszenie Korsarzy ze Skellige, to wolny związek statków i ich załóg. Jedyną częścią wspólną jest Siedliszcze Ker'Bilfrest, którego władcami są wszyscy aktualni Kapitanowie. Okręty Armii Skellige i Korsarzy korzystają z gościny Jarla Skellige Branna, który przekazał ich dowódcom ten teren w zamian za pomoc w obronie Archipelagu.
Historia
Korsarze od zawsze należeli do kultury morskiej Archipelagu. Władcy Skellige z początku niechętnie patrzyli na poczynania wyjętych spod prawa ludzi morza, jednak wraz z upływem czasu dostrzegli możliwość wykorzystania Korsarzy do swych celów. Mieli na względzie zapewnienie bezpieczeństwa Wyspom Skellige, jak i wzmocnienie swej pozycji w świecie oraz ewentualne wykorzystanie Korsarzy w ramach operacji wojskowych. Z biegiem lat, niektórzy korsarscy Kapitanowie postanowili silniej związać się z Jarlem, wchodząc w skład jego Morskiej Flotylli. Dziś pośród lodzi rybackich i handlowych cumujących w porcie na Ard Skellig, dostrzec można barwy Jarla jak i usłyszeć łopot czarnych korsarskich bander.
Hierarchia
W stowarzyszeniu tym najważniejszą rolę odgrywa Dowódca Floty Skellige oraz kapitanowie poszczególnych jednostek. To oni ustalają prawa, przyjmują w szeregi mieszkańców Siedliszcza. Dowodzą statkami, dobierają załogi. Decydują o życiu lub śmierci, nie tylko swoich załóg. Znane są przypadki, gdy całe miasta zdane były na ich łaskę. Każdy kapitan ma swojego bliskiego zastępce - bosmana. Kobieta ta lub mężczyzna w przypadku nieobecności dowódcy przejmuje pełną kontrolę nad statkiem i załogą. Odpowiada za stan jednostki, może też wpuszczać na nią gości. Za podoficera uważany jest sternik. Ma najmniejsze uprawnienia, jednak może również dowodzić statkiem, co jest wielkim wyróżnieniem, ale i wielką odpowiedzialnością.
Frakcje
Wśród Korsarzy rozróżniamy dwie zasadnicze formacje. Służącą Jarlowi Flotę Armii Skellige oraz typowych Korsarzy, specjalizujących się w rabunkach i abordażu. Ci pierwsi stanowią oficjalną część wyspiarskiej Flotylli i na Skellige traktowani są jako żołnierze. Mniej zdyscyplinowana, ale nie mniej bitna Flota Korsarska stanowi zlepek okrutnych złoczyńców i byłych żołnierzy o różnorakim pochodzeniu, którzy przeważają w Siedliszczu i są postrachem okolicznych akwenów. Obydwie formacje korzystają jednak z gościny ufortyfikowanych nabrzeży Ker'Bilfrest i w razie zagrożenia jednoczą się by odeprzeć najeźdźców. Jarl godzi się na na taką kolej rzeczy, albowiem dzięki dużej liczbie sprzyjających Wyspom Skellige jednostek, mieszkańcy Archipelagu czują się bezpiecznie.
Jednostki dotychczas zwodowane
Armii Skellige
Korsarskie
Gwiazda Północy- Czarna Perła
- Drakkar Demon
Czarny OnyksGjallarhornGniew BogówGniew ThoraPostrach Mórz- Włóczęga Mórz
Wojny
Na arkadii historia Korsarzy naznaczona jest ciągłymi wojnami. Oto najważniejsze z nich:
Wojna ta jest toczona od powstania gildii. Oczywistym jej powodem jest podbicie Cintry, której Skellige było lennikiem, przez Nilfgaard.
Wojna z ogrami również toczona jest praktycznie od początku istnienia gildii. Nie jest to konflikt intensywny, jednakże Kompanii udało się wraz z Komandami i Elfami z Gór Sinych spalić w roku 2008 trzy Skelligańskie okręty.
Wojna wybuchła między Korsarzami a Klanami w 2008 roku. Hufiec jako obrońca Mahakamu dołączył się do niej później. Została ona zakończona na początku 2009 roku zwycięstwem Skellige poprzedzonym wielką rzezią skelligańską.
- Rodzina Alderazzi, Ochotniczy Hufiec Mahakamu
Pod koniec 2009 roku Korsarze wspierając swojego sojusznika z Lyrii wmieszali się w kolejny konflikt. Podczas pierwszego szturmu Rodziny i Komand Scoia'tael na garnizon w Lyrii, do wojny przyłączył się Huf. Z początku wojna ta charakteryzowała się ciągłym naprzemiennym paleniem Garnizonu Armii Lyrii oraz Twierdzy Craag Ros, co spowodowało praktyczne zamarcie tych gildii. Kamienica Alderazzi została ograbiona raz. Próba zdobycia Skellige zakończyła ponownie wielką bitwą, w której brało udział około pięćdziesięciu wojowników, obie strony poniosły ciężkie straty i ogłosiły remis. Na początku 2010 roku wizowie zamknęli siedziby stowarzyszeń, co ograniczyło wielkie bitwy praktycznie do zera. Cały konflikt zakończył się w połowie 2010 roku kapitulacją i wypłatą kontrybucji przez Huf oraz Rodzinę.
Wojna trwająca nadal od grudnia 2010 roku. Brak w niej większych starć. Jedynym znaczącym sukcesem Skellige, było odparcie w sześciu korsarzy ataku jedenastu mutantów na Skellige na początku 2011 roku, zakończonym zgonami sześciu wyznawców chaosu, przy zerowych stratach własnych.
Najnowszy konflikt Skellige rozpoczęty pod koniec 2011 roku.
Rekrutacja
Jeżeli lubisz smak morza, krwi i potu. Ściga cię pół świata, albo chcesz, żeby tak się stało - zgłoś się do kapitana lub bosmana okrętu, który cię interesuje. Zapewne poddadzą cię wielu wymyślnym próbom, po których zrezygnujesz, ale... co tam. W końcu raz się żyje, no nie?
Niechaj wiadomym bedzie, iz milosciwie nam panujacy
Konung Skellige, Jarl Brann we wlasnej osobie,
szykujac sie do wypraw wojennych ku wybrzezom Cintry,
gdzie Nilfgaardzkie psy pod sztandarem z czarnym sloncem
bezprawnie i podstepnie ziemie tamtejsze najechawszy
urzeduja, oglasza pobor w szeregi morskiej Armii Skellige.
Zaciagu obowiazek naklada sie na wszystkich doroslych
mezczyzn i kobiety szczycacych sie honorem Skelliganczyka
ktorym do walki z najezdzca sil staje.
Nadto Jarl w swej laskawosci zgode dal, by w zaciag
przyjmowac godnych miana marynarza smialkow, jak rowniez
szczury ladowe, ktorym bitka i odwaga oraz chec zdobywania
skarbow nie obca, a przysiege wiernosci Skellige, biorac
bogow za swiadkow gotowi sa slubowac.
Smialkom ktorzy przejda mordercze proby wstepne
i zaakceptowani zostana Jarl przyobiecuje liczne wyprawy,
slawe oraz udzial w zdobywanych lupach i skarbach.