Craag Ros

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
COA Mahakam.PNG

Położona na szczycie wzgórza Craag Ros Twierdza strzeże nie tylko przebiegających nieopodal traktów, które łączą Aedirn na północy z Lyrią i Rivią na południu oraz Temerią na zachodzie, ale przede wszystkim tego co czyha uwięzione wewnatrz samego Masywu Mahakamu. Twierdza Craag Ros jest ponadto domem dla Regimentów Ochotniczego Hufca Mahakamu, co w połączeniu z wojskowa surowością tego miejsca, wszędobylskimi patrolami, jak też brakiem podstawowych wygód, może na podróżnikach innych ras wywoływać uczucie obcości czy zagrożenia. Craag Ros oferuje jednak dostęp do znakomitej kuźni mistrza Isarna Hamerfela czy wciąż nieczynnego (nad czym ogromnie ubolewa wojsko) a jedynego na wschód od Oxenfurtu zamtuza.

Warto wiedzieć, że bramy twierdzy otwierają się dla podróżnych jedynie od wschodu do zachodu słońca - po zmroku nie można ani dostać się do środka, ani wydostać na zewnątrz.

W Craag Ros funkcjonuje też jedna z nielicznych w świecie Arkadii aren do walk - kiedy walka kończy się i nasz przeciwnik pada na ziemię, nie umiera, lecz zostaje ogłuszony na kilkanaście sekund.

Biblioteka