Mahakam

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Herb Mahakamu: dwa skrzyżowane młoty.

Mahakam to rozległy masyw górski, zamieszkały głównie przez krasnoludy i gnomy, słynący przede wszystkim wydobyciem stali, węgla a także z obróbki wszelakiego rodzaju metali, jak też wysokiego poziomu kowalstwa. Stolica Mahakamu znajduje się w Twierdzy pod Górą Carbon.

Mahakam położony jest pomiędzy Temerią na zachodzie a Aedirn i Lyrią na wschodzie. Mahakam stanowi dominium Temerskie. W masywie mahakamskim odnaleźć można siedziby Stowarzyszenia Krasnoludów Mahakamskich, Stowarzyszenia Gnomich Wynalazców oraz Ochotniczego Hufca Mahakamu. W Mahakamie władzę sprawuje starosta, Galin Hoog.

Dostępne miejsca

Dostępne na Arkadii miasta, twierdze, osady w Mahakamie:

Twierdza pod Górą Carbon

Crystal Clear app xmag.png Więcej informacji w artykule: Twierdza pod Górą Carbon.

Główna twierdza Mahakamu, to stąd krainą zawiaduje Starosta Mahakamu. Mieszczą się tu siedziby Stowarzyszenia Krasnoludów Mahakamskich oraz Stowarzyszenia Gnomich Wynalazców.

Twierdza Mons Arx

Crystal Clear app xmag.png Więcej informacji w artykule: Mons Arx.

Jest to krasnoludzka twierdza, położona na południu masywu za Krzemiennymi Wzgórzami. Słynie z bardzo dobrych kowali.

Twierdza Craag Ros

Crystal Clear app xmag.png Więcej informacji w artykule: Craag Ros.

Siedziba Ochotniczego Hufca Mahakamu.

Osada Fandall

Crystal Clear app xmag.png Więcej informacji w artykule: Fandall.

Niewielka osada zamieszkiwana głównie przez niziołki położona w zachodniej części masywu nieco na uboczu od traktu łączącego Temerię z Lyrią i Aedirn.

Ciekawe miejsca

W Masywie Mahakam, prócz trzech krasnoludzkich twierdz, Gnomiego Miasta i osady Fandall znaleźć sporo ciekawych i naprawdę świetnie opisanych miejsc. Dla samej satysfakcji ich odkrywania i poznania warto odwiedzić Mahakam. Jedne z nich są widoczne już na pierwszy rzut oka, innych trzeba poszukać wśród opisów, jeszcze inne wymagają dokładnego przeszukania naprawdę wielkich połaci terenu. Nasze góry nie składają się bowiem li tylko z traktów i kilku szczytów, lecz z rozległych pasm wysokich gór, turni, śródgórza, regli dolnych i górnych. Doświadczeni mieszkańcy potrafią schodząc z traktu znacznie skrócić sobie drogę przez masyw – uważajcie jednak, bo łatwo tam zgubi drogę, a powrót na znaną ścieżkę może być trudny!

Pochodzeniówki

Na terenie Mahakamu dostępne są trzy pochodzeniówki: