Fandall

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
COA Mahakam.PNG

Fandall jest to malownicza osada położona w dolinie na północny-wschód od głównego traktu łączącego Temerię i Masyw Mahakamski. Otoczona wysokimi szczytami Mahakamu od wschodu a dopływem Ismeny od zachodu kraina zamieszkana jest przez niziołki.

Tu także przebywa stary Woody Gladdensbach, który zajmuje się tworzeniem drzewa genealogicznego wszystkich znanych rodów niziołków i pieczołowicie zapisuje nazwiska w grubej skórzanej księdze.

Osada otoczona jest polami uprawnymi i łąkami, za drewniana palisadą znajdują się zadbane domostwa i ogródki, kuźnia Bersona Fardramera, smolarnia, tartak wodny, zielarnia i gołębnik Boldiego Proudfoota. Na krańcach wioski znajduje się sad, w którym drzewa uprawiane przez mieszkańców, wydają każdego roku smaczne owoce.

Ponieważ kraina często odwiedzana jest przez gości, zwłaszcza mieszkających nieopodal krasnoludów i gnomów, nie zabraknie w niej uciech i dobrej strawy w Karczmie Pod Kilofem i Oskardem prowadzonej przez Brenta Bregsona. Dla gości z dalekich stron przewidziano także noclegi. Wielką dumą napawa wszystkich mieszkańców Fandall cukiernia oferująca wiele różnych rodzajów ciast i ciastek, której właścicielką jest Mistrzyni Słodkich Wypieków – Rozalia Tumlebelly.