Daevon

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
COA Kaedwen.PNG

Daevon, miasto na zachodzie Kaedwen, niedaleko granicy z Redanią. Leży nad rzeką Nimnar, ma połączenia drogą wodną z Novigradem i Blaviken w Redanii. Traktem połączone z Ard Carraigh na wschodzie i dalej z resztą Kaedwen, a na zachodzie z Gelibolem i resztą Redanii. Blisko południowych murów tuż za traktem stoja juz pierwsze drzewa niesławnej Puszczy Kaedwenskiej

W Daevon znajduje się parę składów, m.in. jubilera, zbrojmistrza i miecznika, dodatkowo kuźnia, filia poczty i banku. Swój magazyn ma tu Cech Kupców Novigradu. W innych kręgach w mieście znaleźć można szemrany klub Żebraków. W mieście można zajrzeć również do karczmy.

Miasto jest ufortyfikowane i jest się w nim spory garnizon wojskowy, mimo to jednak czasem dochodzi tu do zamachów i potyczek z terroryzującymi okolicę bojownikami Komanda Scoia'tael. Ludzie przebywający w Daevon, a szczególnie poza jego murami, nie powinni ignorować zagrożenia z tej strony i traktować wszystkie niepokojące sygnały lub ostrzeżenia bardzo poważnie. Nieludziom również należy pamiętać o napięciach rasowych w tym rejonie i zachować czujność.

Na północnym podgrodziu miasta na drugim brzegu rzeki, leży rybacka osada Rybitwy.

Cytaty z literatury

Ksiazki.png
Poniżej opisane jest tło literackie na którym MUD bazuje.
Oznacza to, że podane tu informacje mogą nie mieć przełożenia na kod Arkadii, lub nawet w szczegółach mijać się z nim, służą za to lepszej orientacji w atmosferze świata gry i odgrywaniu postaci.

- Mus mi we dwa dni w Daevon być! - rozdarł się włodarz, podsuwając pod oczy rycerza krótki nakarbowany kij z wypalonym znakiem.

• Krew elfów, str. 112


- Rozumiem. Odjadę natychmiast. Nie mam wyboru, muszę zawrócić w stronę Daevon lub Ard Carraigh.

• Krew elfów, str. 116