Zbój (NPC)

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Disambig.png
Ten artykuł dotyczy Zbója jako NPC. Zobacz też inne znaczenia tego słowa.

Zbój, bandyta, banita - to wszystko określenia przedstawicieli inteligentnych ras trudniących się rozbojem, czyli wzbogacaniem się za pomocą kradzieży i napadów na innych. Zazwyczaj przebywający w grupach, tak zwanych szajkach i często bandach posiadających swego przywódcę lub herszta.

Do tej grupy można zaliczyć wielu, spośród postaci niezależnych na Arkadii. Rozmaici bandyci bardzo różnią się między sobą ekwipunkiem, sposobem walki, a przede wszystkim stopniem trudności ich pokonania. Ich cechą wspólną jest jednak walka w grupie, natychmiastowe atakowanie wszystkich intruzów oraz posiadanie przy sobie monet i uzbrojenia, które może być przydatne śmiałkom, którzy ich pokonają.

Ponieważ każda z band zbójeckich Arkadii jest tak różna, to każdą należy opisać z osobna.

Występowanie w Ishtar

Góry Sine

Jaskinie w Górach Sinych upatrzyli sobie na kryjówkę banici, uciekinierzy z Nilfgaardu. Są wśród nich zarówno krasnoludy, jak i ludzie, gnomy lub też bobołaki a nawet pewien elf. Między innymi mobilizuje ich Irma, zwana Lisiczką.

W większości są słabymi przeciwnikami i nie posiadają wartościowego wyposażenia.

Lyria

Na terenie ukrytego w lyrijskiej puszczy fortu urządziła sobie kryjówkę banda zbójów. Jej skład osobowy stanowią głównie dezerterzy przeróżnych armii, z cesarską na czele, jednak wielu okolicznych degeneratów również przyłącza się do szajki. Młodsi podróznicy powinni unikać kontaktów z nimi, gdyż walczą całkiem nieźle i potrafią gonić wycofującą się ofiarę. Atakują bez ostrzeżenia.

Wśród ich uzbrojenia znajdują się egzemplarze warte uwagi.

Nilfgaard

W jaskiniach nieopodal miasta portowego Baccali rozgościli się sobie zbóje nilfgaardcy z Gemmery.

Pustynia Az'Rhat

Znani również jako nomadowie lub beduini zbóje pustynni występują na Az'Rhat. Mieszkają w luźno rozstawionych namiotach, w mniejszych lub większych skupiskach. Pojedyńczo nie stanowią zagrożenia. Większe jednak grupy potrafią być śmiercionośne. Ich najgroźniejszym szefem jest legendarny Mustafa.

Temeria

W Ciemnym Borze w Temerii na północ od Wyzimy mieści się warownia szajki zbójeckiej, której hersztem jest Damaris. Do jego podwładnych należą przedstawiciele krasnoludów, ludzi, elfów. W swoich piwnicach przetrzymują jeńców. Umiejętności bojowe tych zbójów nie są zbyt wysokie.

Występowanie w Imperium

Góry Irrana

Banda pod przywództwem Edalberta skryła się w jaskiniach w Górach Irrana. W skład grupy wchodzą wyłącznie ludzie. Bandyci ci chodzą patrolując korytarze pełne wymyślnych pułapek, doskonale walczą drużynowo i są bardzo mocni. To najniebezpieczniejsza spośród wszystkich grup zbójeckich Arkadii.

Niektóre egzemplarze ich ekwipunku mogą być bardzo użyteczne.

Góry Przeskoku

Niewielka grupa zbójów złożona wyłącznie z ludzi ukryła się wśród lasów w Górach Przeskoku. Ich możliwości bojowe można ocenić jako średnie, z wyłączeniem grupy broniącej herszta.

Uzbrojenie tej bandy nie zasługuje na uwagę

Agbetten

Swoje obozowisko w lesie w okolicach Agbetten, na wschodzie Wissenlandu ma grupa spaczonych Chaosem banitów. Są to w większości ludzie, lecz sporo wśród nich trolli, zaś bandzie przewodzi ogr. Są groźni w walce, bo dobrze opanowali walkę w szyku.

Spośród ich ekwipunku na uwagę zasługują szczególnie tarcze i pancerze kolcze.

Warownia w lesie nieopodal Saligniac la Rogue

Banda zbójecka zamieszkująca warownię nieopodal Saligniac la Rogue, za ich głowy na zamku w Quenelles można dostać nieco złotych monet.

Inne

Banda zbójecka niejakiego Lorenza, rabująca podróżnych na traktach całego świata - zbyt mocna dla samotnych wędrowców, wyłudza od nich haracz w złocie.