Wyzima

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
COA Temeria.PNG

Wyzima to stolica Temerii, leżąca nad rozlaną w tym miejscu w Wielkie Jezioro Wyzimskie rzeką Ismeną. Przy mieście opodal południowej bramy znajduje się dwór króla Temerii - Foltesta, oraz opuszczone budynki starego dworu. W mieście składy mają handlowcy i rzemieślnicy najróżniejszych profesji, mieszczą się tu też karczmy, zajazdy, świątynie, działają lekarze i znachorzy. Znajduje się tu także zakład fryzjerski. Swoje pracownie mają kamieniarze, malarze. Budynek przy jednej z głównych ulic zajmuje redakcja i drukarnia gazety Periodicus. Oprócz tego w centrum mieści się oddział Banku Wyzimskiego oferującego depozyty oraz filia królewskiej poczty. W jednej z kamienic znajduje się Gildia Podróżników, a przy miejskiej tablicy ogłoszeniowej swoje nauki oferuje jeden z nauczycieli zawodów o dość fanatycznym usposobieniu.

Wyzima jest połączona szlakami z całą Temerią, od wschodniej bramy wiedzie zaś szlak w stronę masywu Mahakam, południowej w stronę Mariboru, a na północ do redańskich miast Białego Mostu i dalej Oxenfurtu. Za północna brama ma postój dyliżans kursujący na trasie Wyzima- Anchor - Biały Most - Piana - Oxenfurt.

W niektórych tunelach i opuszczonych piwnicach pod Wyzimą można natknąć się na małe grupki stworków, a w innych gremlinów. Młodzi łowcy przygód często zapuszczają się tam, by w miarę bezpiecznie zebrać trochę zaprawy w boju.

Linki