Szczur

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Disambig.png
Ten artykuł dotyczy zwierzęcia. Zobacz też inne znaczenia tego słowa.

Każdy wie jak wyglądają szczury. Stanowią główną populację kanałów głównych miast Ishtar oraz Starego Świata. Gryzonie ishtarskie są małe, słabe i płochliwe, nie stanowią zbyt dużego zagrożenia dla mało doświadczonych podróżników. Natomiast imperialne okazy przybrały okazałe rozmiary, większość z nich przerasta średniej wielkości psa. Ponadto są brudne, śmierdzące i włochate. Z związku z tym, iż występują często w grupach, a ich czerwone oczy pałają nienawiścią do wszystkiego co żyje, stanowią niejakie zagrożenie dla młodych poszukiwaczy przygód.

Występowanie

Łatwo je spotkać w wielu miejscach świata Arkadii. Jako przykład można wymienić między innymi kanały Nuln i Novigradu, a także okolice portów tych miast.

Ciekawostki

Na szczurach można zarabiać. W Novigradzie i w Nuln znajdują się postacie, które z różnych powodów prowadzą walkę ze szczurami. Wystarczy zbierać ciała zabitych gryzoni i wrzucać do ogniska Ratana w porcie novigradzkim lub oddawać je nulnijskiemu szczurołapowi. Za każde truchło wypłacana jest nagroda.

Gdzieniegdzie można kupić szczura pocztowego. Zależnie od miejsca pochodzenia: czarnego, szarego, brązowego lub mechanicznego.

Patrz też

Walka

  • Żadne wyzwanie

Wystepowanie