Zwierzęta pocztowe

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Odwiedzając różne miasta, wioski oraz przemierzając dzikie ostępy możemy spotkać osoby, które za dość wygórowana cenę skłonne będą sprzedać nam zwierzę, które cierpliwa postać będzie w stanie oswoić i wytresować. Wszystkie te zwierzęta oprócz stania się pupilami postaci spełniają dość przydatną funkcję pocztowych posłańców. Niemal każde z nich można wysłać na pocztę w celu odebrania lub wysłania listu bez potrzeby fatygowania się do takiej placówki. Przy czym od gatunku naszego posłańca i lokacji na jakich się znajdujemy, a nawet pory dnia zależy jak szybko nastapi proces dostarczenia i odebrania poczty.

Aby wysłać list należy wcześniej go napisać rozpoczynając ten proces za pomocą standardowej komendy 'napisz list'. Po zakończeniu edycji wystarczy użyć komendy 'wyślij zwierze' (np. wyslij sokola) po czym nasz mały pomocnik uda się na pocztę w celu wysłania naszej wiadomości. W ten sam sposób możemy wysłać zwierzę by odebrało nasze listy z poczty używając tej samej komendy. Każde zwierzę gotowe jest do roli posłańca już w momencie zakupu i nie wymaga procesu oswajania. Należy jednak pamiętać, że zwierzęta podobnie jak postacie męczą się przy spełnianiu roli posłańca i po pewnym czasie będą potrzebować trochę odpoczynku.

Oswajanie

Oswajanie zwierzęcia to żmudny proces, w którym nasz pupil staje się do nas coraz bardziej przywiązany zwiększa także jego szybkość, wytrzymałość i ewentualnie pamięć u gatunków, które można nauczyć mowy. Do oswajania z zależności od zwierzęcia potrzebujemy odpowiedniej karmy np. sokoła oswoimy przy pomocy małych kawałków mięsa, drobnych ryb czy też wyciętych z ciał wrogów narządów jak uszy, nerki itp. Karmę jaką zadowoli się dane zwierzę często trzeba znaleźć w drodze eksperymentowania. Oswajanie zwierzęcia umożliwia komenda 'oswajaj' (np. 'oswajaj sokola ryba'). To jak szybko i skutecznie uda nam się oswajać zwierzątko zależne jest od kilku czynników: poziomu intelektu, aktualnych zasobów many i poziomu umiejętności opieka nad zwierzętami. Raz wykorzystany dany rodzaj jedzenia przy oswajaniu powoduje, że zwierzę przez pewien dłuższy okres czasu będzie odmawiało nim zabawy jeśli ponownie będziemy próbowali go oswajać. Oswajanie jest dość męczące tak dla opiekuna jak i zwierzęcia, dlatego po takiej zabawie, zwierzak nie jest w stanie podejmować się przez pewien czas misji pocztowych.
Każdy kolejny zdobyty poziom oswojenia zwierzęcia odblokowuje specyficzne emocje związane z naszym ulubieńcem.

Poziomy oswojenia zwierzęcia:

 • płochliwe, nerwowe, nieufne, ulegle, spokojne, przywiązane, ufne, lojalne i oddane.

Zwierzęta pocztowe

 • Cudowronka
 • Gołąb pocztowy
 • Gwarek
 • Kruk
 • Maskonur
 • Nietoperz
 • Papuga
 • Sokół
 • Sójka
 • Szczur pocztowy
 • Wiwerna (służy tylko jako pupil)


Nie ma limitu posiadanych przez postać zwierząt (z wyjątkiem jednego osobnika danego gatunku), jednakże w danym momencie przy postaci może znajdować się tylko jedno. Kolejne zwierzę można kupić dopiero po pełnym oswojeniu poprzedniego.