Nuln

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Nuln to jedno z większych i ważniejszych miast w Imperium, autonomiczne i zwane miastem-państwem, leżące nad rzeką Aver w miejscu gdzie spotykają się granice Averlandu, Wissenlandu i Stirlandu. Jest portem rzecznym, centrum handlu, przemysłu i rozgrywek politycznych. Jak to mówią, "wszystkie drogi prowadzą do Nuln".

Północna brama otwiera się na trakt biegnący północnymi terenami Averlandu i kończy się w Krainie zgromadzenia. Na zachód od miasta ciągnie się Trakt Reiklandzki biegnący w strone Ubersreik i dalej aż do Bretonii, na południe trakt wiedzie do położonego w Wissenlandzie Kreutzhofen. Wschodnia brama otwiera się na trakt ciągnący się od centralnego Averlandu biegnącego od podnóża Gór Czarnych przez Averheim. W mieście przystanki końcowe maja trzy trasy dyliżansów, a przy nadbrzeżach ulicy Portowej cumuje galera kursująca z biegiem Averu niemal przez całe Imperium oraz barka z ładunkiem węgla okazyjnie zabierająca pasażerów w stronę Bogenhafen.

Można tu na początku zdobyć trochę doświadczenia i pieniędzy parając się łowieniem szczurów i myszy, których truchła skupuje miejski szczurołap. W licznych sklepach można kupić rozmaite towary od podstawowego ekwipunku, broni, zbroi, ziół po ubrania. Miasto oferuje również usługi w postaci kowala, skupu skór, banku, filii imperialnej poczty i dwóch bibliotek (jedna zlokalizowana w świątyni Vereny). Dodatkowo podróżny może zajrzeć do Domu Aukcyjnego Hoffera, gdzie wystawiane są przez podróżnych bronie i zbroje przedniej jakości, a także skorzystać z usług wozowni.

W Nuln zlokalizowane są dwie duże świątynie, jedna poświęcona Sigmarowi i druga Verenie, z czego w tej pierwszej znajduje się urna gdzie najbardziej potrzebujący mogą skorzystać z jej zawartości. W centralnej części miasta znajdują się siedziby prywatnej szkoły walki finansowanej przez lokalnych magnatów z rodu Von Raugen, posterunek Straży Krain, a także punkt rekrutacyjny Kompanii Gryfa.

Miejska gildia podróżników daje możliwość pobierania nauk w szerokim zakresie umiejętności podobnie rzecz ma się w garnizonie wojskowym w sali treningowej specjalizującej się w nauce włada wszelkiego rodzaju bronią. W miejskim ratuszu przyjezdni mogą zadeklarować swe imperialne pochodzenie dopisując się do spisu powszechnego.

Transport

  • Dyliżans na trasie: Nuln - Kraina Zgromadzenia.
  • Dyliżans na trasie; Nuln - Salignac La Rouge.
  • Dyliżans na trasie: Nuln - Błekitna Wstęga.
  • Galera na trasie: Kreutzhofen - Nuln - Kraina Zgromadzenia - Błękitna Wstęga.
  • Barka na trasie: Nuln - Bogenhafen.