Góry Krańca Świata

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Góry Krańca Świata znajdują się na wschodzie Ziem Imperium, rozciągając się od dalekiej północy (gdzie graniczą z Kislevem), aż na dalekie południe do granic dalekiej Nehekhary. Stanowią rozgraniczenie pomiędzy dzikimi ziemiami na wschodzie, a ziemiami cywilizowanych krain na zachodzie. Są one od dawien dawna głównym domem dla Khazadów, jednakże prastara rasa krasnoludów wymiera, tym samym ustępując pola orkom, goblinom czy bardziej plugawym istotom. Pomimo utraty szeregu swoich twierdz Khazadzi dalej dzielnie trzymają kilkanaście z nich w swoich rękach wciąż odpierając coraz to nowsze ataki.

W przypadku Arkadii góry te są rozległym terytorium, które jest połączone z Górami Czarnymi na zachodzie. Podróż po jednych jak i drugich może zakończyć się tragicznie - łatwo napotkać tam zdradliwe przepaście, zasypane ścieżki oraz szereg dziwnych i niestandardowych przejść. Nie tylko góry są przeciwnikiem - bardzo łatwo zostać zaatakowanym przez watahy wilków czy niedźwiedzie. Jaskinie zaś pełne są zielonoskórych oraz silniejszych od nich trolli. W górach podróżni widzieli ponoć nawet wyverny i giganta.

Nad całymi górami dominuje Twierdza Karak Kadrin - zwana również Twierdzą Zabójców, gdyż w niej ma swoją główną siedzibę stowarzyszenie Zabójców Trolli, zaś według źródeł w tamtejszej świątyni Grimnira przyszli kandydaci na Zabójców Trolli obcina swoje włosy i ślubuje polec w nierównej walce. Pieczę nad twierdzą sprawuje Król Ungrim, który ma swoją komnatę tronową na trzecim poziomie twierdzy. Na pozostałych dwóch poziomach można znaleźć wszystko, co potrzebne podróżnikom - sklepy, kowali czy liczne karczmy. Swoją siedzibę mają tutaj również niektóre krasnoludzkie Rody.

Pod Twierdzą znajdują się jaskinie, w których wciąż i wciąż grasują zielonoskórzy oraz trolle. Podejmowane na nowo wyprawy nie zdają się wywierać na nich większego wrażenia i dalej mnożą się na potęgę. Jaskinie dobrze jest znać, gdyż prowadzi nimi jedna z dróg do Karak Kadrin. Drugą z nich jest przejście chybotliwym mostem nad głęboką przepaścią, co przyprawia o szybsze bicie serca niedoświadczonych podróżników. Na południu gór znajduje się osada górnicza, gdzie można odnaleźć kilku ciekawych rzemieślników.