Kislev

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Kislev - fikcyjne państwo ze świata Warhammera, znajduje się w Starym Świecie na wschód od Imperium (kraina) i jest wzorowane głównie na kulturze państw słowiańskich. Słynie w Starym Świecie jako pierwsza linia obrony w odwiecznej wojnie z Chaosem, jest domem enigmatycznych czarowników, zwanych Niosącymi Burze (w oryginale angielskim: Stormbringers) oraz jednostek wojskowych takich jak Skrzydlaci Lansjerzy, Legion Gryfona czy Legion Niedźwiedzia. Na Arkadii nie ma terenów należących do Kislevu, jednak można spotkać postacie graczy i NPC-e deklarujące swoje pochodzenie z tego kraju.

Historia

Twiedzi się, że Kislev założony został około 1000 lat temu przez wędrowny lud Gospodarów który osiadł na tym terenie. Kilka jego osiedli zostało zniszczonych podczas ostatniej inwazji Chaosu.

Na społeczeństwo Kislevu składają się także przedstawiciele nacji Ungołów i spokrewnionych z nimi Dolgan. Istnieją także niewielkie grupy ludności napływowej z Norski oraz Imperium.

Geografia

Przez Kislev przepływają dwie rzeki - Urskoj będąca najdalej na wschód wysuniętym szlakiem handlowym Starego Świata oraz Linsk - będącą granicą między Kislevem a Północnymi pustkowiami. Głównymi miastami Kislevu są:

  • Kislev - stolica Kislevu, siedziba Carów i Caryc (wybudowana na bazie znacznie starszej metropolii: Dorogo);
  • Erengrad - drugi po Marienburgu co do wielkości port Starego świata;
  • Praag - miasto ongiś zniszczone, dziś odbudowane. Cały czas zmaga się z pozostałościami po ostatniej inwazji Chaosu;