Bodrog

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Verden.png Bodrog to jedyna w pełni dostępna dla graczy twierdza verdeńska znajdująca się u ujścia Jarugi na granicy z Cintrą. Jest to jedna z trzech słynnych twierdz w Verden obok Rozrogu i Nastrogu. W twierdzy można skorzystać z gościny w karczmie, usług poczty i kowala oraz zajrzeć do biblioteki. Przebywajacy w murach twierdzy nieludzie powinni zachowywać się spokojnie i nie drażnić strażników garnizonowych ani cywilnego personelu.

W świecie Arkadii na południe od Bodrog znajduje się wieś Obawa, a z resztą cywilizowanego świata łączą ją trakt do Mariboru w Temerii przez Brugge, powóz z Obawy do Mariboru, a także statki do Scali w Lyrii, Novigradu w Redanii (z Obawy), oraz statek do Quenelles w Bretonii (z Obawy).

Ciekawostki

  • Twierdza posiada skomplikowany i niebezpieczny system obrony oraz mocną gwardię, przez co przez długi czas od jej pojawienia się w świecie Arkadii pozostawała niezdobytą, a kilka silnych drużyn które podjęły wyzwanie zostało zmasakrowanych. Pierwszą gildią jaka zdobyła twierdzę było Komando Scoia'tael.
  • Poszukiwacze ekstremalnie niebezpiecznych źródeł zarobku mogą tu sprzedawać skalpy driad.

Cytaty z literatury

- Jeśli się czegoś nauczyli - wzruszył ramionami Henselt - to nie przekroczą Jarugi. Ujście rzeki na granicy Cintry i Verden nadal kontroluje Ervyll i jego trzy twierdze: Nastrog, Rozrog i Bodrog. Tych twierdz nie da się zdobyć z marszu, żadna nowoczesna technika tu nie pomoże.

• Krew elfów, str. 201


- Naszą wschodnią granicę, to znaczy wylot Doliny Pontaru, Nilfgaardczycy osiągną za kilka dni - ciągnął Fol­test, nadal bardzo cicho. - Hagge, ostatnia forteca Aedirn, nie utrzyma się długo, a Hagge to już nasza wschodnia granica. A na naszej granicy południowej... stała się rzecz bardzo zła. Król Ervyll z Verden złożył hołd lenny impe­ratorowi Emhyrowi. Poddał i otworzył twierdze u ujścia Jarugi. W Nastrogu, Rozrogu i Bodrogu, które miały strzec naszego skrzydła, stoją już nilfgaardzkie załogi.

• Czas pogardy, str. 219