Ziemie Czaszki

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Ziemie Czaszki to rozległy teren na północ od Pustkowi Chaosu, a otoczony Górami Krańca Świata od zachodu i Górami Żalu od wschodu i północy, a zamieszkany przez licznych wyznawców Chaosu. Spotkać tutaj można trolle i zwierzoludzi, a w obozach rozbitych na tych niegościnnych ziemiach przez czcicieli Hashuta: krasnoludy chaosu, hobgobliny, bykocentaury i orczych jeńców pojmanych do pracy przy wydobyciu spaczenia. Ze wschodu na zachód krainę przecina trakt zwany Drogą Czaszek ciągnący się od aż od Kislevu na zachodzie po niezbadane ziemie Chaosu na wschodzie. W centrum krainy znajduje się kilka nie znanych z nazwy dużych jezior, a we wschodniej części swój bieg rozpoczyna Rzeka Zniszczenia, która płynie na południe w kierunku Pustkowi Chaosu i dalej do morza.

W zachodniej części, swoje obozy rozbili natomiast kisleviccy żołnierze, którzy co rusz odpierają ataki Hord Chaosu i próbują zapobiec inwazji na swoja ojczyznę. Dawniej, kierując się na zachód, można było dotrzeć przez Wysoką Przełęcz i Lodowa Puszcze do miasta Praag, jednak lawina, którą wywołali wyznawcy Mrocznych Bogów, zasypała przejście. Niestety nie wiadomo, co kierowało chaośnikami.

Ziemie Czaszki są bardzo rozlegle, i stanowią w zasadzie tylko piasek, który targany podmuchami wiatrów może zaskoczyć nas burzą. Takie burze piaskowe są niebezpieczne nie tyle dla tego, że ograniczają widoczność tak, że myli się kierunek marszu, ale niosąc wszechobecny spaczeń, wywołują powolne mutacje.

Na Ziemiach Czaszki swoją siedzibę ma także stowarzyszenie Mutantów Chaosu.