Bogowie Chaosu

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Mroczne Bóstwa

Najpotężniejsze z nich to:

Khorne - Bóg Krwi, Pan na Tronie Czaszek - patron wojny, rozlewu krwi oraz wojowników. Jego wyznawcy preferują walkę wręcz, a czerepy pokonanych wrogów składają u stóp boskiego tronu. Jako jedyny nie ma swojej domeny magii, gdyż nie toleruje psioników.

  * Wrogie bóstwa chaosu: Slaanesh
  * Święta Liczba: 8

Nurgle - Bóg Śmierci i Cierpienia, Władca Chorób i Zarazy. Trzeci bóg który odzyskał świadomość. Wtedy to nastała wielka zaraza spowodowana chorobą o nazwie Czarna Śmierć (dżuma).

     o Wrogie bóstwo chaosu: Tzeentch
     o Święta Liczba: 7

Slaanesh - Mroczny Książę - przedstawiany jako pół-kobieta i pół-mężczyzna, patron wyuzdanych przyjemności.

     o Wrogie bóstwo chaosu: Khorne
     o Święta Liczba: 6

Tzeentch - Architekt Losu, Zmieniający Drogi - to najpotężniejszy z bogów, patron intryg, przebiegłości a przede wszystkim magii. Jego słudzy to w głównej mierze Psionicy.

     o Wrogie bóstwo chaosu: Nurgle
     o Święta Liczba: 9

Malal - Ten Który Przynosi Nienawiść - Określany jako Zdrajca, Renegat czy Odszczepieniec, Malal już przed wiekami skrzyżował swe ostrze z innymi kultami. Kiedy przed laty skupione siły Chaosu chciały urządzić rajd poprzez północne ziemie Imperium, wyznawcy Zdrajcy w czasie swojej nocnej warty w obozowisku wojowników i zwierzoludzi dobyli broni i urządzili krwawą rzeź wśród śpiących.

     o Wrogie bóstwo chaosu: Wszyscy inni Bogowie Mrocznych Potęg
     o Święta Liczba: 

Rhasneth - Pan Szaleństwa i Obłędu - Rhasneth, często jest nazywany Szaleńcem. Nieuchronnie zwiastuje porzucenie wszelkich pozorów normalności, śmierć logiki. Jego pełny tytuł to Bóg Szaleństwa, Pan Obłędu i Rozpaczy.

     o Wrogie bóstwa chaosu: Rhasneth nie walczy otwarcie z innymi bogami Chaosu, jednak jego wyznawcy są nieobliczalni i często atakują inne sługi Starych Mocy.


Inni Bogowie Chaosu Starego Świata:


  * Atagro - Pan Bestii
  * Hashut - Ojciec Mroku
  * Rogaty Szczur - Bóg Skavenów
  * Khakkekk- Bóg goblinoidów Chaosu 
  * Necoho - Renegat, Pan Zwątpienia
  * Obscuras - Bóg mroku
  * Quorn - Bóg Zemsty 
  * Tristaris - Bogini nędzy