Magia

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Magia to zjawisko, które w świecie Arkadii występuje bardzo epizodycznie. Choć potencjalnie mogła się pojawić w takiej postaci jak na Genesis, to jednak nie zdecydowano się na powielanie tego modelu.

Problem z implementacją magii wynika m.in z różnic między podejściem do magii pomiędzy światem Ishtar i Imperium, do jej pochodzenia i stopnia elitarności. Ostatecznie nie zrywając z realiami hard fantasy, zdecydowano się na dopuszczenie właściwości magicznych w przedmiotach i występowania opisów działania magii podczas wydarzeń związanych z eksploracją świata. Do dyspozycji graczy obecnie dostępnych jest ok. 90 przedmiotów o różnorakim zastosowaniu, które posiadają właściwości magiczne. Wszystkie przedmioty magiczne, mają tylko określony czas trwania w świecie w zależności od typu i mocy jaka posiadają, bardziej szczegółowe informacje można znaleźć w artykule Ekwipunek.

Po wpisaniu komendy czary otrzymujemy komunikat: "A cóż ci po magii..."

Raczej mało prawdopodobnym wydaje się dziś fakt, że magia pojawi się na Arkadii i że gracze spotkają w tym świecie innych czarodziejów, niż wizów i NPC-e.