Dyskusja użytkownika:Dhogrin

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Kategoria:Miasta, osady i twierdze Ishtar

jakieś nowe pomysły? :) --harlow 23:18, 11 lip 2008 (CEST)


Have no idea.. Miasta, miejsca, tereny, lokacje, obszary, strefy.. Miasta, osady, forty, twierdze, lasy, góry, wyspy, wioski, cmentarze, pustynie, puszcze, kopalnie, rzeki, bagna, jasknie.. Czyli że aktualnie nie mam pojęcia, trzeba coś skombinować. :) --Dhogrin 22:58, 11 lip 2008 (CEST)

hmm hmm hmm

Kategoria:Miasta, osady, twierdze - takie sformułowanie obejmuje IMO wszystkie skupiska mieszkalne, tymczasowe czy stałe, od stolic po wioski, od Mahakamu po osady smalajowe, ufortyfikowane czy słomiane. Naciągane, ale pęknie może dopiero, kiedy powstaną jakieś artykuły o obozach (żaden nie wydaje mi się teraz potrzebny), to będzie problem. ;)

Kategoria:Rejony - obejmuje jak dla mnie lasy, łańcuchy górskie, wyspy, pustynie, puszcze, bagna choć te łańcuchy górskie, +rzeki - można byłoby też bezpośrednio do Geografia wrzucać

Kategoria:Cmentarze, nekropolie i ruiny - np. Shaerrawedd, Wezendorf, Drachenfels, ruiny pod Rinde (a może grobowce, nekropolie i ruiny, myślę o kurhanach na przykład)

jaskinie - pewnie wszystko, co się o nich da powiedzieć, zmieści się w artykułach o łańcuchach górskich czy tym podobnych, gdzie są te jaskinie.

kopalnie - nie wiem o żadnej samodzielnej kopalni, nie będącej częścią miasta/twierdzy, poza ruinami kopalni pod Ubersreik

hmm hmm hmm

--harlow 23:18, 11 lip 2008 (CEST)

Religia

Chyba zrobię kategorię bogowie i wyznania, i wrzucę te dwie do kategorii religia, i tam lekko posprzątam. Chyba ładniej będzie. --Dhogrin 00:06, 12 lip 2008 (CEST)

Kategoria Religia nie jest tragiczna, mają się w niej mieścić bogowie, wyznania, podania, święci, itp.

Podobny problem: przy kategoryzowaniu Arkadyjek pomyślałem, że zamiast Kategoria:Książki mogłoby być Kategoria:Książki i pisma, albo coś takiego.

zauważyłem też, że jest Karag Agrilwutraz - artykuł najwyraźniej o kopalni ;)

wielkiego bałaganu na tę chwilę nie ma na szczęście --harlow 00:22, 12 lip 2008 (CEST)


A dobra. Wstrzymam się tymczasowo, może jak powstanie więcej artykułów.. --Dhogrin 00:25, 12 lip 2008 (CEST)

Kategoryzacja.

Dobrze by było korzystać z doświadczenia doświadczonych wikipedystów, w tym artykule ładnie opisane o kategoryzacji: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kategoryzacja Np. takie coś: "Bardzo ważne jest także aby artykuły wchodziły TYLKO do najbardziej szczegółowych kategorii." Będzie trzeba posprzątać. :) --Dhogrin 00:15, 12 lip 2008 (CEST)

Barsawia

Witaj. Generalnie dzięki za dobrą robotę przy rozwijaniu wiki ;)

A poza tym. Zastanawiam się, czy nie stworzyć jednak haseł o klonach Arkadii typu Barsawia. Nie wiem w jaki sposób Alvin udostępnił gamedrivera i mudliba, czy nie miało miejsce to po wykradzeniu kodu przez kogoś i nie była to forma legalizacji faktu. Ale to domysły. Co sądzisz o hasłach typu Barswia, Warlock etc.? Poza tym myślę, że ilośc linków zewnętrznych w hasłach przydałoby się ograniczyć do minimum. Hasło o Sapkowski czy WFRP też chyba było sensowne na wiki. --Hub 11:43, 17 mar 2011 (CET)

- No do WFRP link zewnętrzny już był wcześniej, to nie ruszałem. A. Sapkowskiego jeden był wewnętrzny, jeden zewnętrzny, to stwierdziłem że lepiej jak oba takie same będą. Ale można i w drugą stronę, na wewnętrzne oba. ;)

Moja myśl po prostu była, że i tak o Sapkowskim więcej się u nas nie napisze, niż na Wikipedii się znajdzie, i zastanawiałem się, czy jest sens powielać.. Chociaż jak u nas będzie, to zawsze jakieś linki idzie porobić i takie tam.. Mi to ogólnie rzecz biorąc obojętnie, ale jak ktoś o Sapkowskim coś ma ochotę naskrobać, to czemu nie.

No a Barsawia.. szczerze, to nie wiedziałem, że to klon Arkadii jest i myślałem, że po prostu nie ma co sie na ArkadiaWiki o innych mudach rozpisywać. Ale jak ma ona więcej wspólnego z Arkadią, no to i o niej można coś u nas napisać.

A i jeszcze przy okazji.. Linki do Wielkiej Ksiegi Arkadii co w niektórych artykułach pododawałeś zdają się chyba nie działać.. Pozdrawiam. ;) --Dhogrin 12:03, 17 mar 2011 (CET)

Przykładowo o Sapkowskim myślę że warto. Na wikipedii raczej nie umieścisz sekcji Sapkowski a Arkadia etc. Co do Barsawii - to nie rzecz w opisywaniu MUDa, tylko zasygnalizowaniu, że jest czy był. A co do linków do EA, to Inka ma jakiś problem z obsługą strony. Na moją prośbę kilka linków reaktywowała, ale widać znów się pokopały. --Hub 12:32, 17 mar 2011 (CET)

Wstępy

Widzę, że usuwasz w niektórych artykułach nagłówki wstęp.

Myślę, że warto by przyjąć tutaj jakąś zasadę, albo usuwamy wszystkie wstępy, albo zostawiamy np. tam, gdzie nagłówków jest tyle, że pojawia się spis treści. --Mimi Ori 11:49, 17 mar 2011 (CET)

A tu akurat szedłem za przykładem Huba. Cytując z jednego opisu edycji: "nagłówek niepotrzebny wstęp - wprowadzenie opisowe lepiej wygląda". I w sumie się z tym zgadzam, wprowadzenie opisowie rządzi. :D --Dhogrin 12:09, 17 mar 2011 (CET)

Popieram ;) --Hub 12:29, 17 mar 2011 (CET)

Zbroje

Pozwolę sobie cofnąć kilka Twoich usunięć: kategoria zbroje, tarcze, itp. i ustawię stuby. IMHO to powinno zostać napisane w naszej wiki.--Mimi Ori 14:42, 22 mar 2011 (CET)

Ołki dołki. --Dhogrin 19:09, 22 mar 2011 (CET)

Artykuły

Jakbyś mógł to przejrzyj Mechanikę w miarę możliwości, pisanie w takim ciągu ryje trochę beretkę i mogą się trafić jakieś babole merytoryczne (ale nie sadzę by były krytyczne i ktoś się na tym wyłożył), cześć rzeczy przetestowałem dla pewności na Arce albo wygrzebałem z "Pytań do czarodziejów" ale części spraw nie dam rady teraz zweryfikować. Czasem czytam 3-4 razy i dalej wyłapuje literówki, powtórzenia etc. Zostało do tego działu napisanie w sumie jednego arta i ogólnie można go uznać za w miarę kompletny. Herin 11:42, 21 sie 2015 (UTC)