Dyskusja użytkownika:Hakon

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Witaj Hakonie,

Stworzyłem kilka dodatkowych rzeczy i uznałem, że powinienem się podzielić tym z kimś kto ma status administratora w ArkadiaWiki, żeby nie zrobić zbyt dużego bałaganu. Liczę na to że podzielisz się tymi informacjami z innymi administratorami.

Kategoryzacja

Zaadaptowałem hierarchię kategorii. Teraz Kategoria główna powinna być nadrzędną kategorią wszystkich kategorii - zbierającą kategorie dotyczące całego oprogramowania Wiki, bez kwestii dotyczących samego MUDa. Na te kwestie przeznaczona jest podkategoria ArkadiaWiki, w której umieszczone są już podstawowe struktury dotyczące MUDa, takie jak Organizacje, Administracja, itd.

Nowe szablony

Poprawiłem istniejący szablon Edycja, oraz dodałem nowe (Odnowa i Usun). W najbliższym czasie powstanie ich więcej, oczywiście w ramach zapotrzebowania. Zostaną też dokładniej opisane w pomocy. Szablony mają też teraz swoją specjalną kategorię Szablony.

Bardzo ważny jest szablon Usun, który pozwoli użytkownikom nadawać wybitnie niewłaściwym stronom (wulgarnym, z zadaniami, etc.) status "do usunięcia" (to na wzór rozwiązania w Wikipedii - nasz odpowiednik "ekspresowego kasowanka"). Strony z tym szablonem będą automatycznie dodawane do kategorii Artykuły zgłoszone do usunięcia (podkategoria kategorii głównej), do wglądu adminów ArkadiaWiki - wystarczy że ktoś będzie raz na jakiś czas sprawdzał tę kategorię (niestety dodanie do obserwowanych nie załatwia sprawy) i - po zapoznaniu się z powodami - usuwał zgłoszone artykuły.

Konwencje

Pojawił się pierwszy konflikt nazw. Imperium jako domena i Imperium jako kraina. Trzeba zdecydować, czy stosujemy konwencję nazewnictwa Wikipedii (mini-kategoryzacja w nawiasie za nazwą), czy jakąś inną.

Na razie to tyle.

Pozdrawiam. --Nastmar 20:50, 16 cze 2007 (CEST)Hmm... Dobra robota. W sprawie wiki jesteś chyba osoba, ktora najlepiej sie zna, więc sam zdecyduj co do konwencji. Ufam, ze bedzie dobrze. :)