Dyskusja użytkownika:Harlow

Z ArkadiaWiki
Jump to navigation Jump to search

Ponieważ znów zagląda tu przynajmniej kilka osób, myślę sobie, że możnaby trochę dogadać standard tej encyklopedii, dopracować to, i ogłosić na twoj.net, na Wieściach z Arkadii, wakacyjny maraton Arkawiki (sierpniowy? wrześniowy?). Zrobić temat na forum, że miło byłoby do końca wakacji mieć tu 400 artykułów (wakacji? roku). Przypomnieć, że można dużo zrobić przy mniej lub bardziej banalnych tematach. Widzę to tak:


Najpierw standard. Tak czy siak trzeba roboczo dogadać: czym ta encyklopedia ma być? co ma się w niej znajdować, a co nie? Co jest adekwatne do Arkadii? Chodzi o kanalizowanie energii piszących na to, co jest niepowtarzalne, arkadyjskie i pomocne nowym graczom i innym zainteresowanym.

 • czy mają być długie spisy zawartości Arkadii, listy broni, płaszczy, karczm, graczy, NPC-ów?
 • jak organizować opisy ekwipunku, na różnych poziomach hierarchii?

i inne tego typu problemy. Jeśli ktoś tu zajrzy z wiedzą i ochotą, to niech powita go tak dobra organizacja, jak się da.

Potem promocja akcji na Wieściach.

 • znałeś legendarne postaci? masz niesamowite logi?
 • czytasz najnowsze instrukcje Warhammera? wiesz, czy ogry jedzą zioła czy nie?
 • byłeś na każdym zjeździe od początku istnienia Arkadii? widziałeś kolejne ekipy MG?
 • jesteś w zawodówce? zakładałeś zawodówkę?
 • kopałeś we wszystkich kopalniach, wykopałeś miedź, złoto?
 • jesteś Tileańczykiem? wiesz, jaka długa musiałaby być rurka z wodą ze wszystkich rzek i mórz świata?
 • grasz na Macu? wiesz, jakie oprogramowanie jest najlepsze do gry w MUD-y?

Podziel się swoją wiedzą!

W efekcie: wielki sukces ;)

-*- bo w skrócie chodzi o to, żeby zamiast kolejnego tematu Legendy Arkadii na wieściach, jeśli taki jeszcze będzie, zostało coś bardziej uporządkowanego i rozwojowego. • Yep. Standardy.. na wiki bardzo ułatwiają życie..
 • Jeżeli chodzi o spis graczy, jestem jak najbardziej za. W niczym nie przeszkadza, jest ładnie skategoryzowane, więc się nie walają postacie po całym wiki.. A czasami się przyadają, choćby w opisach niektórych stowarzyszeń, zapewne przydadzą sie też jak będzie opisywana historia Arkadii, itp..
 • Ogólnie inicjatywa inwentaryzacji całej arkadii mi nie przeszkadza.. musi być to tylko odpowiednio podzielone na artykuły, i do ładnych kategorii powrzucane.
 • Ekwipunek.. Można by np robić jakoś tak.. przykładowe Topory.. Artykuł Topory, tam opisane, co to jest topór, jak to działa, budowa, takie podstawowe wiadomości.. w tym artykule np rozdział 'Topory na arkadii'.. I tutaj opisane, że jest to ulubiona broń krasnoludów, bo.. , że najlepsze kują tam, że jest taki fajny np. Gwiezdny Topór, takie rózne informacje, ciekawostki etc ze świata Arkadii.. I dalej, spis.. Można robić w tym samym artykule, albo, co może bardziej wypalić, na dole artykułu odnośnik do artykuły "Spis toporów".. I w tym artykule ładnie, już bez zbędnych komentarzy, spis ekwipunku (i te spisy też jakoś ładnie ustandaryzowane, żeby spis toporów tak samo zbudowany jak np spis kolczug).. Albo coś. Aa tam.. taki just pomysł..
 • I promocja na Wieściach jak najbardziej, chociaż nie wiem czy dużo da.. :D Ale próbować można. Tylko najpierw jak piszesz, standardy by ustalone musiały być, i posprzątane ogólnie, żeby można bezproblemowo tworzyć..

--Dhogrin 17:34, 10 lip 2008 (CEST)

Ja bym był za tym, żeby ekwipunek zrobić jak najdokładniej. Jak wygląda, gdzie można znaleźć. Znam wielu ludzi, których kręciła świadomość tak ogromnej ilości ekwipunku. Ale gdy mogli fizycznie ją odczuć. Czyli w krótkim czasie choćby na chwile je odnaleźć i zobaczyć. --Thigrand z Mahakamu, krasnolud. 17:26, 11 lip 2008 (CEST)

Kategoria:Miasta

No cholerka, są trzy kategorie geograficzne (Imperium, Ishtar i Krainy), i zastanawiam się, czy kategoria Miasta powinna być osobna, czy powinna być podzielona na Miasta Imperium i Miasta Ishtar? Czy ta kategoria Krainy nie powinna jednak wylecieć, a jej zawartość trafić do Imperium i Ishtar. Albo odwrotnie?
Proponuję dwie kategorie.. 'Ishtar' i 'Imperium'.. już takie są, tylko posprzątać ich zawartość (mogę tym się zająć), a w tych kategoriach (na przykładzie Imperium): aktualnie już znajdujące się tam Karczmy Imperium, dodać Krainy Imperium, Miasta Imperium.. i tak samo z Ishtar. Będzie porządek.. może być? Jak tak, mogę posprzątać w artykułach od krain, w tych kategoriach, potworzyć odpowiednie kategorie, etc.. --Dhogrin 23:30, 10 lip 2008 (CEST)


Brzmi świetnie! Taka jest zdaje się struktura techniczna Arkadii, więc ten podział raczej nie zrodzi w przyszłości nowych problemów. A kategoria Miasta (Imperium/Ishtar) jest chyba jedną z ostatnich dużych potrzebnych kategorii. --harlow 23:37, 10 lip 2008 (CEST)

Let it be. Się zabieram. --Dhogrin 23:38, 10 lip 2008 (CEST)


No i zonk. Musiało tak być.. :P Znaczy ogólnie jest ok, tylko tak dochodzę np do Mekan, do Mons Arx.. Za miasta ich bym nie uznał, za Krainy też nie.. co z nimi? :| --Dhogrin 23:46, 10 lip 2008 (CEST)

To chwila, pauza. Nie spieszy się nam. Niech pomyślę, jakie są te wyjątki? To, co na teraz przychodzi mi do głowy, to: kategoria Miasta i osady
kategoria Twierdze i forty
kategoria Miasta, osady i twierdze
 ;) ? Ale trzeba chwilę się zastanowić, co tam jeszcze siedzi w tej Arkadii. Jakieś ruiny, opuszczone wioski, czy co. --harlow 00:01, 11 lip 2008 (CEST)