Skaven

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Skaveny szczuropodobna rasa, stwory chaosu ze Starego Świata. Istnieje wiele opowieści i legend dotyczących powstania skavenów. Stworzyły własną kulturę, zamieszkując głęboko pod ziemią. Szczurza morda, długie i zwinne łapy zakończone brudnymi i ostrymi pazurami oraz włochate ciało, nie wspominając już o szczurzym ogonie - tak wygląda typowy skaven, bez względu na swą rolę w szczurzym społeczeństwie.

Wyposażenie

Skaveny, szczuropodobne istoty z Imperium, wytwarzają typowe sobie bronie i zbroje zdobione różnymi metalami. Wprawiają w nie często spaczeń w którego używaniu są mistrzami. Dlatego też należy uważać, bo ich uzbrojenie może powodować mutacje, a noszenie skaveńskiego ekwipunku narazić postać na gniew ze strony wyznawców np. Sigmara.

Walka

O ile robotnicy są chuderlakami to wojownicy szczuroludzi są dość wymagającymi przeciwnikami, ze względu na zamaszyste ciosy jakie stosują w walce. Nie wspominając o skaveńskich szpiegach dysponującymi magicznymi sztuczkami, a na których zapolować trzeba w trzy i więcej osób.

Występowanie