Karczma

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Karczma to w świecie Arkadii miejsce specjalne, gdzie postać może posiłkiem zregenerować się na ciele i na umyśle. Pod słowem karczma należy rozumieć także inne miejsca związane z serwowaniem dań i napoi: oberże, zajazdy, naleśnikarnie, winiarnie, itp. Poza tym, wiadomo czym byłyby fantastyczne światy bez miejsc gdzie można się spotkać, usiąść i powspominać stare dzieje lub zaplanować wspólną wyprawę? Niektóre z tych przybytków są odwiedzane okresowo lub mają stałych bywalców w postaci ciekawych NPC-y. Obecnie tego typu miejsc w świecie Arkadii jest ponad 120.

Karczmy umożliwiają zarówno konsumpcję na miejscu dzięki komendzie zamów i postaw, ale także zakup jedzenia na wynos dzięki komendzie kup. Część menu zwykle możliwa jest jedynie do konsumpcji na miejscu, inne pozycje zaś także na wynos.

W przypadku niektórych karczm istnieje możliwość wynajęcia pokoju (np. "Pod Złamaną Strzałą" w Novigradzie), co pozwala na rozpoczęcie następnej przygody w świecie gry w tym właśnie miejscu. Funkcja ta była szczególnie istotna w początkowych latach istnienia Arkadii, gdy niektóre zadania były dostępne raz na Apokalipsę, a chętnych wielu.

Zobacz też