Karag Agrilwutraz

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Karag Agrilwutraz, zwana przez ludzi „Górą Srebrnej Włóczni”, była drugą pod względem wielkości kopalnią w Górach Krańca Świata, zaraz po Kompleksie Gunbad. Podobnie jak krasnoludy z Gunbadu, tak i ci z Karag Agrilwutraz nie uczestniczyli w wojnie z elfami. W zamian za to nieustannie wydobywali srebro i transportowali je do Karaz-a-Karak, bowiem kompleks ten położony był nad bardzo tłustymi złożami.

Wojska orków i goblinów ominęły tymczasowo Karag Agrilwutraz. Ich głównym celem był bogatszy Gunbad. Nie marnując czasu, Krasnoludy masowo zaczęły wzmacniać obronę oraz wybudowały wieże strażnicze, aby mogły ich na czas ostrzec przed hordami orków i goblinów. Nie musieli czekać na zielonoskórych zbyt długo.

Mniejsza niż przy ataku na Gumbad fala wrogów uderzyła w fortyfikacje Karag Agrilwutraz. Pomimo półrocznego wysiłku, jaki Krasnoludzcy inżynierowie włożyli w umocnienie Karag Agrilwutraz, i wielkich strat, oddziały zielonych ostatecznie przełamały linię obrony Krasnoludów. Nieliczni ocaleni przebili się przez siły nieprzyjaciela i Agrildrin, „Srebrną Drogą” , wyruszyli w stronę Karaz-a-Karak. Zwycięskie orki i gobliny załatały dziury w obronie i osiedliły się w kopalni. Została ona przemianowana na Górę Grimfang na cześć orkowego dowódcy. Z łatwością zniszczyły siły Krasnoludzkie, które rok później przybyły odbić kopalnię i do tej pory tam rezydują.