Ekrund

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Kompleks kopalń został ukończony w roku 872. Umiejscowiony został w górach Smoczego Grzbietu na najbogatszych złożach metali poza Górami Krańca Świata, głównie żelaza. W południowej części wydobywano kamienie półszlachetne, jednak na niewielką skalę. Górniczym klanom powodziło się nadzwyczaj dobrze. Wydobytą rudę transportowano do Barak Varr oraz do Karak Ankor, gdzie zawsze znajdywała nabywców.

Podczas Wojny o Brodę, posiłkowe armie Ekrundu połączyły się z armiami Barak Varr oraz Karak Azgal w bitwie przeciwko elfom, która rozegrała się na ziemiach, nazwanych później przez ludzi Tileą. Podczas walki zostało zniszczonych kilka miast, włączając w to dwa, które teraz noszą nazwę Luccini oraz Tobaro.

Krasnoludy z Ekrund zaczęły wzmacniać obronę, kiedy doszły ich słuchy o nadchodzących siłach orków i goblinów. Niestety prace nie zostały ukończone przed przybyciem hord zielonoskórych, maszerujących ze Złych Ziem. Okrążone Krasnoludy zabrały wszystko co mogły unieść i uderzyły w siły wroga, przypuszczając prawie samobójczy atak. Wiele tysięcy poległo lecz tym, którym udało się dotrzeć do Czarnej Zatoki, pomogły Krasnoludy z Barak Varr. Zwycięskie orki rozpoczęły pogoń za niedobitkami, ale zostały rozgromione przez armię sprzymierzeńców.

Kilku ocalałych z mniejszych kopalń z Gór Smoczego Grzbietu zbiegło w stronę Karaz-a-Karak oraz innych twierdz Karaz Ankor. Byli oni atakowani wiele razy podczas tej podróży. Wiele Krasnoludów po przekroczeniu Czarnej Zatoki założyło mniejsze osady, które istnieją do dzisiaj.