Echinops

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Echinops to bardzo rzadkie, pokoniunkcyjne stworzenie. Jest to baryłkowate stworzenie na czterech krótkich nogach, w całości pokryte długimi kolcami. Nie są one wbrew pozorom bardzo niebezpieczne w walce, jednak potrafią się doskonale bronic przy pomocy swoich kolców. Ich kolczasta skóra jest bardzo wartościowa. Pukacze utrzymują, że echinopsy są na wymarciu wskutek polowań, i że są „pod ochroną” – faktycznie, praktycznie zawsze przyłączają się do walki z intruzami o ile znajda się w pobliżu. Echinopsy żyją w podziemiach, w jaskiniach, tunelach, opuszczonych kopalniach.

Walka

Są dosyć słabe i powolne, jednak świetnie wykorzystują pokrywające ciało kolce by atakujący się o nie poranił.

Występowanie

Cytaty z literatury

Ksiazki.png
Poniżej opisane jest tło literackie na którym MUD bazuje.
Oznacza to, że podane tu informacje mogą nie mieć przełożenia na kod Arkadii, lub nawet w szczegółach mijać się z nim, służą za to lepszej orientacji w atmosferze świata gry i odgrywaniu postaci.

Musiał się zatrzymać. Na jego drodze, między dwoma stalagmitami, w miejscu, którego ominąć nie mógł, leżał spory echinops, najeżony masą długich kolców. Geralt przełknął ślinę. Wiedział aż nadto dobrze, że echinops potrafił strzelać kolcami na odległość dziesięciu stóp. Kolce miały szczególną właściwość – wbite w ciało łamały się, a ostre końcówki wnikały i „wędrowały” coraz głębiej i głębiej, aż wreszcie dosięgały jakiegoś wrażliwego organu.
(...)

Powstrzymał się od komentarza. Zagryzł wargi i ostrożnie przeszedł obok echinopsa. Kolce potwora zafalowały jak macki ukwiału. Ale tylko na moment, potem echinops znieruchomiał i znów zaczął przypominać wielką kępę bagiennej trawy.

• Wieża jaskółki, str. 232-233


Linki