Thaer

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Thaer Thorsen, mężczyzna.

Historia

Mieszkaniec Archipelagu Skellige. Urodzony w mieście Hengfors, w państwie Caingorn. Przez wiele lat służył w jako oficer w Lidze Hengfors, elitarnej gwardii przybocznej Władców Caingorn. Po udanym zamachu na jego rodzinę został bezpodstawnie oskarżony o udział w mordzie i zmuszony do opuszczenia rodzinnych stron. Po niedługim czasie jego noga stanęła na jednej z wysp Archipelagu Skellige, Ard Skellige, gdzie miłościwie panujący Jarl dostrzegł w nim obiecującego wojownika, przyjmując go w szeregi Berserkerów ze Skellige. Wiele lat walczył u boku najbardziej zaufanych ludzi Jarla, pod dowództwem wielu Komendantów. Brał udział w Wielkiej Wojnie, która zaangażowała niemal wszystkie siły znanego świata. Z powodu konfliktu z jednym z Komendantów został zdegradowany do stopnia Żołnierza, po czym oddał pas Berserkera na ręce Jarla Branna. Opuścił Wyspy Skellige, a wraz z tym wszelki słuch po nim zaginął. Jedni mówią, że widziano go u boku żołnierzy Kompanii Gryfa, inni powiadają, że pod przybranym nazwiskiem pracował w stoczni w Cidaris, poznając tajniki budowy okrętów. Jeszcze inni, iż ruszył na południe ku sercu Nilfgaardu. Po wielu latach pojawił się niespodziewanie na Wyspach wraz z towarzyszem Broarrem. Komendant Borr Thorsen, podczas jednego ze swoich proroczych snów dostrzegł w nowo przybyłych potomków krwi swego ojca - Thora. Obydwaj dołączyli do grona Wojów Jarla (Thaer dostąpił tego zaszczytu ponownie, co tylko potwierdziło jego przywiązanie do Archipelagu) i służyli wiernie do końca istnienia tej formacji.

W momencie gdy Jarl Skellige postanowił rozwiązać formację Berserkerów ze Skellige, Thaerowi dane było zostać Kapitanem Pirackiego Statku Gniew Thora. Wespół ze swymi braćmi, z krwi jednego ojca: Borrem, Kallianem, Gavertem i Broarrem dzielnie żeglowali po Morzach i Ocenach tego Świata, stawiając czoła wszelkim przeciwnościom losu. Po paru latach zrabowany majątek pozwolił załodze na zakup lepszego i szybszego statku - był nim Postrach Mórz jedyny w swym rodzaju Skeid, wprost spod rąk najlepszych skelliganskich szkutników. Po paru miesiącach jednakże, Thaer przekazał funkcję kapitana na ręce Broarra. Ślad po Thaerze zaginął ponownie. Pojawił się po paru latach, stając u boku nowego już Kapitana Kalliana, również jednego z synów Thora. Po heroicznym ataku połączonych sił dumnych Elfów z Gór Sinych, mściwych Komand Scoia'tael oraz potężnych i walecznych Ogrów z Kompanii i zniszczeniu stojącego w nilfgaardzkim porcie "Postrachu Mórz", Thaer Thorsen został Bosmanem Czarnej Perły, aby później objąć stanowisko Kapitana. Po dzisiejszy dzień Czarna Perła uważana jest za jeden z najlepszych, najgroźniejszych i najlepiej obsadzonych pirackich okrętów, służących Archipelagowi Skellige.

Czasy obecne

Jedyne co wiadomo o Thaerze to to, iż jest mieszkańcem Archipelagu i przedstawicielem rodu Thorsenów. Pytany o Korsarzy, otwarcie zaprzecza jakimkolwiek powiązaniom z legendarnym siedliszczem korsarskiej braci - Ker'Bilfrest.