Ard Skellige

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Ard Skellige jest to druga co do wielkości wyspa archipelagu Skellige, położonego niedaleko brzegów Cintry, oddzielonego od niej Głębią Sedny. Na Ard Skellige zbudowano największe miasto, warownię i stolicę państwa - Kaer Trolde.

Wyspa leży na morzu gdzie pogoda niezbyt rozpieszcza mieszkańców, niemal każdy dzień to walka z otaczającym żywiołem. Jednak morze, które hartuje morskie wilki, daje im też niemal wszystko co potrzebują. Podróżny, który zejdzie ze statku w porcie, trafi na surowe w swej architekturze miasto, które zaspokoi niemal każdą jego potrzebę, a nawet dorzuci coś ekstra. W samym mieście znaleźć można kilka karczm i tawern, sklepy z ekwipunkiem, a nawet takimi egzotycznymi towarami jak tytoń. Dodatkowo skorzystać można z usług poczty, kowala czy przekłuwacza uszu. W osadzonej na skałach wyspy twierdzy zajrzeć można do biblioteki i sali treningowej która oferuje różnorakie przydatne nauki dla podróżnych.

Po karczmach chodzą wieści, że w jaskiniach znajdujących się pod wyspą grasują stada gremlinów, a nawet widziano ryboczłeki.

Idąc w głąb wyspy można natrafić na mniejsze wioski rybackie, które oferują skupy ryb czy usługi zielarza. Same plaże oferują dogodne miejsca do łowienia ryb, tudzież umożliwią polowania na wylegujące się foki.

Z portu można wypłynąć do Novigradu, Faroe i Verden, świątynną wyspę Hindarsfjall, a do przystani w jednej z wiosek przybija statek z Kaer Hemdall.Transport

  • Statek na trasie: Novigrad - Ard Skellige.
  • Statek na trasie; Hindarsfjall - Ard Skellige.
  • Statek na trasie: Faroe - Verden - Ard Skellige.
  • Statek na trasie: Kaer Hemdall - Ard Skellige.