Snotling

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Snotlingi to stworki zazwyczaj służące swym większym kuzynom – orkom i goblinom. Zielona skóra, niewielki wzrost, rozbiegane oczy i niepowstrzymany entuzjazm – oto cechy charakteryzujące te bestyjki. Snotlingi zazwyczaj chodzą w parach, ale ponieważ niezbyt dobrze liczą, pary te często mają po kilkanaście sztuk. Pojedynczy snotling nie stanowi większego zagrożenia dla nikogo, jednak w chmarze potrafią być wyzwaniem nawet dla bardziej doświadczonych podróżników.

Wygląd

Stwor, ktory przed toba stoi, przyprawia cie o obrzydzenie. 
Nieduzy, polmetrowy wzrost, malutkie, swinskie oczka, upackana 
i smierdzaca skora, tak, bez watpienia stoi przed toba typowy 
przedstawiciel rasy snotlingow. Zastanawiajace, jak to z pozoru 
niegrozne stworzenie moze spowodowac tak duze zniszczenia. Swiadczy 
to jednoznacznie o tym, iz mimo niepozornego wygladu, w wiekszej 
grupie potrafi byc naprawde grozny i nie wolno go lekcewazyc.

Walka

Snotlingi podczas walki korzystają z reguły z różnych prymitywnych broni, takich jak noże kuchenne, urwane nogi stołowe, pałki. Gdy ich przeciwnik nie jest za silny – wspierają się, w przeciwnym wypadku są zbyt strachliwe.

Występowanie

Snotlingi żyją w plemionach, jak inne goblinoidy, jednak ich społeczeństwo jest wyjątkowo karykaturalne. W wielu miejscach świata spotkać można przywódców lokalnych plemion tych stworzeń, zwykle mają przy sobie coś charakterystycznie dziwacznego, nawet jak na snotlingi. Na Arkadii spotkać można też snotlinkę, która przewodzi jednemu z plemion.

Miejsca występowania snotlingów na Arkadii: