Kamienie szlachetne

Z ArkadiaWiki
Jump to navigation Jump to search

Kamienie szlachetne na Arkadii to w odróżnieniu od zwykłych bezwartościowych kamyków kamienie, które posiadają jakąś wartość. Jedynym wyjątkiem są przedmioty związane z zadaniami i popularne krzesiwo, stosowane do rozpalania ognisk.

W świecie Arkadii istnieje około pięćdziesięciu rodzai kamieni ozdobnych - są to odpowiedniki zarówno kamieni szlachetnych, jak i szeroko spotykanych półszlachetnych czy wręcz znanych tylko ze światów fantasy. Z założenia miały być one alternatywną formą lokaty majątku graczy, stąd początkowo występowały losowo u silnych przeciwników. W pewnym momencie wprowadzono je w zbyt dużej ilości, co doprowadziło do dewaluacji i wielokrotnego dostosowywania ich wartości do równowagi świata. Obecnie służą główne jako źródło dochodu, czy ozdoby jakie można wprawić w pochwy czy biżuterie.

W roku 2019r kamienie szlachetne otrzymały jeszcze jedna właściwość. W zależności od przypisanego im rodzaju magii, mogą dawać postaci niewielkie wzmocnienie odporności na konkretny typ magii (za wyjątkiem obrażeń fizycznych, trucizn i spaczenia) jeśli osadzi się je w odpowiedniej magicznej biżuterii, bądź też dodać konkretny magiczny typ obrażeń jeśli zostaną wprawione w niektóre przystosowane do tego magiczne bronie.

NPCe posiadające kamienie szlachetne na Arkadii to:

Pamiętajcie jednak, że czasami walka z niektórymi z tych przeciwników jest bardzo trudna.

Kamienie szlachetne można znaleźć, również w przeróżnych skarbcach. A perły i bursztyny można pozyskiwać bez uciekania się do walki.

Linki zewnętrzne

Przestarzałe! Informacje poglądowe i ciekawostki. O kamieniach szlachetnych w Encyklopedii Arkadii