Denea

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Denea z Zerrikanii – ciemnowłosa jednooka półelfka, niegdyś członkini Stowarzyszenia Półelfow i mieszkanka Białego Kła. Wcześniej ognistooka, jednak w dziwnych okolicznościach straciła pamięć oraz prawe oko. Amnezja dzięki pomocy półelfich znajomych i przyjaciół minęła po jakimś czasie. Chcąc odzyskać dawny wygląd poszukuje odpowiedniego sztucznego oka możliwie jak najbardziej podobnego do utraconego i każdej innej możliwości jego zastąpienia.

Matka Denei pochodziła z Zerrikanii, ojca natomiast nie dane jej było nigdy poznać. Dzieciństwo spędziła w niewielkiej wiosce w Imperium, gdzie uciekła jej rodzicielka. Tam, pomagając matce, zaczęła poznawać pierwsze zioła, a z czasem posiadła całkiem sporą wiedzę w zakresie zielarstwa.

Po śmierci matki, jako młodziutka jeszcze dziewczyna, tułała się po okolicach Nuln starając się na wszelkie sposoby zarobić na siebie i przeżyć każdy kolejny dzień. W końcu wsiadła na statek płynący do Ishtar, gdzie po długich poszukiwaniach własnego miejsca - na długi czas osiadła w Mariborze. Ostatecznie jednak wybrała własną drogę.

Nauczona wiary w Święte Smoki ze złością przyjmuje każde złe słowo na ich temat reagując emocjonalnie i bywając czasem nawet gotową do walki o dobre imię tych stworzeń. Jej największym marzeniem jest zostanie uczennicą w gildii Wolnych Wojowniczek, a później obrończynią smoków.