Chappelle

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Analog Clock Warning clip art small.png
Informacje historyczne / przestarzałe.
Informacje przedstawione w tym artykule są w całości bądź w znacznej części już nieaktualne. Mogą one dotyczyć Arkadii sprzed wielu zmian i nie mieć żadnego odzwierciedlenia w jej obecnym kształcie.

Chappelle, namiestnik do spraw bezpieczeństwa, to przywódca kultu Wiecznego Ognia. W świecie Arkadii można spotkać go w Novigradzie.

Tło literackie

Ksiazki.png
Poniżej opisane jest tło literackie na którym MUD bazuje.
Oznacza to, że podane tu informacje mogą nie mieć przełożenia na kod Arkadii, lub nawet w szczegółach mijać się z nim, służą za to lepszej orientacji w atmosferze świata gry i odgrywaniu postaci.

Jego oczy, jak zauważył Geralt, były paskudnie zimne i miały kolor stali. Czoło miał blade, chorobliwie spocone, na policzkach czerwone, nieregularne plamy rumieńców.

• Miecz przeznaczenia, str. 143


To był Chappelle, namiestnik do spraw bezpieczeństwa. Tajna służba Novigradu podlega kościołowi. Chappelle nie jest kapłanem, ale to szara eminencja hierarchy, najpotężniejszy i najniebezpieczniejszy człowiek w mieście. Wszyscy, nawet Rada i cechy, trzęsą przed nim portkami, bo to pierwszej wody łajdak, Geralt, opity władzą, jak pająk muszą krwią. Chociaż po cichu, ale mówi się w mieście, co on potrafi. Ludzie przepadający bez śladu. Fałszywe oskarżenia, tortury, skrytobójstwa, terror, szantaż i zwykła grabież. Wymuszenia, szwindle i afery. Na bogów, w ładną historię wpędziłeś nas, Biberveldt.

• Miecz przeznaczenia, str. 143


Linki zewnętrzne