Partyzant

Z ArkadiaWiki
Jump to navigation Jump to search

Profesja partyzanta jest zawodem podstawowym Komanda Scoia'tael. Szkolenie w nim jest możliwe zarówno we wspomnianym stowarzyszeniu, jak i w postaci etatu u elfa imieniem Quidriel, przebywającego pośród bretońskich łąk.

Zdolności bojowe

Szkolić można się we wszystkich rodzajach broni z wyłączeniem broni drzewcowej i sztyletów. Partyzant potrafi walczyć dwiema brońmi na raz i parować nimi ciosy wrogów, choć znacznie lepiej wychodzą mu uniki. Umie odnajdować wroga dzięki dobrej znajomości tropienia i spostrzegawczości oraz poruszać się po dzikich terenach dzięki wyczuciu kierunków. Do jego zalet należą też wyjątkowo wysokie umiejętności ukrywania się i skradania się, przydatne tak do ataku, jak i do ucieczki. Jednakże partyzanci niezbyt dobrze chowają się na terenie zabudowanym. Słabszą stroną zawodu są umiejętności defensywne i drużynowe (zasłanianie, rozkazy i blokowanie).

Umiejętności specjalne

  • Atak z doskoku: dość mocny, w porównaniu z ciosami specjalnymi innych profesji, ale obarczony dosyć istotną wadą: uaktywnia się tylko wtedy, gdy przeciwnik nie koncentruje się bezpośrednio na walce z partyzantem (np. gdy jest on zasłaniany). Oznacza to również, że samotnie partyzant nie ma możliwości doskakiwać.
  • Atak z zaskoczenia: umożliwia wprawnemu wojownikowi zakradnięcie się do nieświadomego wroga, skupienie i zaatakowanie z potężną siłą i z szansą na przebicie się przez zasłonę przeciwnika (jeżeli takowa istnieje).


Umiejętności dostępne w zawodzie:

- miecze/maczugi/młoty/topory
- walka dwiema brońmi
- uniki
- parowanie
- zasłanianie
- blokowanie wyjścia
- rozkazy
- spostrzegawczość
- skradanie się
- ukrywanie się
- tropienie
- wyczucie kierunku
- łowiectwo

Uwagi

Zawód jest wyraźnie przeznaczony dla cierpliwych indywidualistów oraz osób poruszających się w małych oraz średnich drużynach. Doskonale się sprawuje w pogoni za uciekającą ofiarą, dobry jest również do urządzania zasadzek i skrytobójstwa (lub raczej "skrytodobijania"). Profesja ta wypada jednak dość mizernie w roli samodzielnej maszyny bitewnej i jest najsłabszym z zawodów masowych w walce jeden na jednego.