Strzyga

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Królewna wygląda jak strzyga! - wrzasnął. - Jak najbardziej strzygowata strzyga, o jakiej słyszałem! Jej wysokość królewska córka, przeklęty nadbękart, ma cztery łokcie wzrostu, przypomina baryłę piwa, ma mordę o ucha do ucha, pełną zębów jak sztylety, czerwone ślepia rude kudły! Łapska, opazurzone jak u żbika, wiszą jej do samej ziemi!

• Ostatnie życzenie, str. 22


Nieproporcjonalnie duża głowa, osadzona na krótkiej szyi okolona była splątaną, wijącą się aureolą czerwonawych włosów. Oczy świeciły w mroku jak dwa karbunkuły. (...) Nagle otworzyła paszczę - jak gdyby chwaląc się rzędami białych, spiczastych zębisk(...)

• Ostatnie życzenie, str. 34


Strzyga jest prawdopodobnie owocem rzucenia klątwy. Jej dłonie wieńczą ostre szpony, ma czerwone ślepia, dużą głowę z imponującą liczbą ostrych zębów. Jest niezwykle szybka i silna, jednak niezbyt wytrzymała. Może stanowić zagrożenie, ale tylko w nocy, gdyż w dzień śpi w swojej kryjówce.

Walka

Strzyga jest dosyć wymagającym przeciwnikiem, a ponadto ściga uciekającą ofiarę. Jak większość potworów pokoniunkcyjnych jest uczulona na srebro.

Występowanie

Linki zewnętrzne