Hordund

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Klan Hordund istniał od dawna i trwałym piętnem odbił się na historii. Za dawnych lat, gdy podstępnie utajone siły Chaosu zbierały krwawe żniwo wśród krasnoludzkiego rodu, klan ten nosił nazwę Dragn i był schronieniem wszelakiego zła, które rodziło się w krasnoludzkich sercach. Odrodzony pod nazwa Hordund, a nastepnie zarządzany twardą ręką byłego Zabójcy Trolli umacnia chwałę, sławę i dobre imię krasnoludzkiej braci.

Krasnoludy z Hordund ponad wszystko przedkładają walkę z siłami Chaosu, ukrytymi pod przeróżnymi postaciami. Doświadczenie i historia nauczyło ich, jak podstępne i wrogie mogą być siły zła. Honor i płynącą z tradycji krasnoludzką mądrość przedkładają sobie nad wszystko, choć, pradawnym zwyczajem nie stronią od mocnych trunków i jędrnych dziewcząt, z którymi romansują, bywają, czasami poznając nowe, czasami zostając przy wybrankach swoich do końca życia. Członkowie tego klanu nie boją się mówić, co myślą i wielką im radość sprawia przekomarzanie się podczas długich, karczemnych biesiad. Gromki śpiew także nie jest im obcy, a rubaszne, hałaśliwe pieśni dobrze znane są wszędzie, gdzie członkowie Hordund się pojawią. Jeszcze jedną ich miłością są wszelakie tatuaże, szczególnie zaś te najbardziej fantazyjne, krzykliwe i prowokujące. Kiedy zaś minie czas uczty, do bitwy zawsze ochotnie stają butnie stawiając czoła największym wrogom.

O jednym też pamiętają: nigdy ręki nie podnoszą na kobietę niewinną, dziecko małe czy rolnika prostego. Doskonale zdają sobie sprawę, iż tylko skupienie się na walce z siłami Zła pozwoli je w przyszłości przezwyciężyć.

Klan Hordund zwany jest również klanem Wilka.