Dyskusja:Kompania Gryfa

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Warto byłoby gdyby ktoś uzupełnił najnowsze losy Kompanii - konkretniej już po terminie kiedy przestałem być jej członkiem (październik 2009). Z tego co pamiętam trochę się działo - przenosiny obozów, dostanie w tyłek od połączonych sil Ishtar, problemy z ultimatum Zakonu - to wszystko ciekawie się potem czyta i szkoda, żeby z biegiem czasu zniknęło zupełnie. - Zurwen 28-03-2011

Archwialna dyskusja start

  • Odnośniki do imion graczy - nie wiem czy to jest zasadne. Chyba że macie zamiar wyedytować poszczególne imiona i opisać ich historie, życiorysy, czy co tam. W przeciwnym przypadku nie ma sensu chyba robić takich odnośników? --Nastmar

Dostałem odpowiedź (od Regisa), umieszczam ją poniżej:

  • My nie, ale za jakiś czas, kiedy ArkoWiki się rozwinie, pewnie zaczną pojawiać się również krótkie opisy postaci (zapewne na początku pisane przez wrogów;>) z gry. Sądziłem, że dobrze jest zrobić od razu linki. Każdy, kto chwilę posiedzi przy Wiki, odróżni niebieskie linki od czerwonych :)

Na razie proponuję zostawić, niech autorzy edytują - później się zobaczy jak to będzie wyglądać. Jeśli idea z imionami przejdzie, to może warto zostawić. --Nastmar 15:14, 12 cze 2007 (CEST)

Moim zdaniem imiona powinny zostać, gdyż jest to przecież nieodłaczy element historii tego muda. I myślę, że warto opisywać zwłaszcza tych, którzy już w świecie arkadii nie funkcjonuja. Druga rzecz, że powoli rozkręca się opisywanie historii KG ;) Narazie jestem długo poza Wawa i nie mam dostępu do logów więc moje opisy nie są dośc dokładne ale wspólnymi siłami - pewnie tu sie Regis wykaże - uda nam sie opisac pare ciekawych rzeczy. Yarbar.

Imionka

Jak już linkujecie imiona, róbcie linki do 'Użytkownik:Imie' a nie tylko 'Imie'. Wstępnie miało być tak, iż gracze pomagający w redagowaniu WikiArki będą tutaj pod ich własnymi nickami, więc niech linki będą do ich prywatnych stron, a nie do globalnych ;) --Rindarin 15:23, 12 cze 2007 (CEST)


Odp: Generalnie mi to wszystko jedno, ale tutaj jest problem co z osobami, ktore mialy kilka "slawnych" postaci. Maja zakladac kilka kont czy jak ? ;-) A podobnie do Yarbara uwazam ze postacie, ktore juz nie chodza po swiecie mozna opisywac itp ;) --Winston 18:02, 12 cze 2007 (CEST)

Ah ok, zapędziłem się ;) wybaczcie. Sądziłem, że chodzi o ludzi, którzy nadal grają ;] dopiero teraz się zorientowałem o co Wam chodzi ;] --Rindarin 20:47, 12 cze 2007 (CEST)

No dobra, ale też linki do wyróżnianych postaci niech będą w jakiejś jednej kategorii, np. 'Znane Postaci', chodzi mi głównie o to, żeby była zachowana spójność, żeby nie było jako takiego bałaganu :)--Rindarin 20:53, 12 cze 2007 (CEST)

propaganda

Może zaznaczcie w texcie "propagande". :P --Hakon 02:16, 13 cze 2007 (CEST)

  • Propagandy bezpośredniej nie ma, kłamstw też. Są opisane suche fakty (np. przegrane wojny) i wycinki z historii gildii (napomoc). --regis 02:22, 13 cze 2007 (CEST)

"Dramatyczny i nieprofesjonalny konflikt, którego głównymi źrodłami była ignorancja Rycerzy, postawa porucznika Tukiego oraz agrogancja postawa żołnierzy Kompanii Gryfa, która w okresie poprzedzającym wybuch wojny osiągneła szczyt swojej miltarnej potęgi. [...]", "Masakra komand", to są hasła chyba propagandowe, jak by byly suche fakty to byscie podali np. w sprawie wojen z zakonem: "Wojna rozpętana za atak Zakonników na porucznika Tukiego, który nosił plaszcz z rycerza chaosu." Na pewno Zakon i inne gildie to samo by opisali zupełnie inaczej. :) To jest właśnie propaganda a nie suche fakty. :P Ale się nie wtrącam i piszę to troszke z przymrużeniem oka. To Wy tworzycie Wiki i idzie wam myślę bardzo dobrze. Lepsze to niż kłótnie na TN. :P

To yarbar cienias! --Winston 11:58, 14 cze 2007 (CEST)

No coz moze mnie czasami ponosic ulanska fantazja ;))) Ale generalnie dostaje sie wszystkim strona jest mowa zarowno o ingnorancji zakonnych (fakt!) i arogancji zolniezy gryaf (fakt! zreszta niepodwazalny bo sam z Tukim bylem i nakrecalem go na wojne:P). - Yarbar :P

linki w oddziałach

Zgodnie z sugerowanymi przez Nastmara zmianami, usunąłem linki z nieistniejacych oddziałów (nie licząc Nil Desperandum, do którego dorzuciłem dużo dłuższą historyjkę).

historia

Panowie [i Pani Jola] jeszcze jestem pzoa wawa i zupelnie nie mam dostepu do logow, zreszta nie wiem czy cos mam, macie cos co pozwoliloby opisac wielka wojna glady,najmy,komando vs. berki/mafia i zdobycie gildi berkow? bylo dosc ciekawie ;)) Y.

Konflikt nazw i sprawa imion - prośba o modyfikacje

Nie chcę wam grzebać w artykule, i nie czuję się na siłach teraz zrobić samemu modyfikacji, o które zaraz poproszę, stąd moja wiadomość tutaj.

Mianowicie, wystapił konflikt nazw "Imperium". W związku ze stosowaną na Wikipedii konwencją, nazwa "Imperium" została rozdzielona na dwa artykuły: Imperium (domena) oraz Imperium (kraina). Na razie linkowanie pod Imperium (bez nawiasów) powoduje przekierowanie do Imperium (domena), ale nie wszystkie odnośniki dotyczą właśnie domeny.

Z tego powodu mam prośbę:

Należałoby zmienić linki odnoszące się do Imperium jako krainy na [[Imperium (kraina)|opis]], a odnoszące się do Imperium jako domeny na [[Imperium (domena)|opis]].
To już zostało zrobione. Zostawiam ten wpis na potrzeby doinformowania o zmianach. --Nastmar 02:43, 20 cze 2007 (CEST)

Dopisek: druga prośba. :Mianowicie, imiona postaci - dolinkowania powinny być jednak globalne, np. [[Dalberg]] zamiast [[Użytkownik:Dalberg|Dalberg]]. W ten sposób nie będzie bałaganu w kategorii Postacie, do której będą trafiały artykuły z opisami poszczególnych postaci.

Pozdrawiam. --Nastmar 01:18, 17 cze 2007 (CEST)

Linki do imion poprawione. --Dhogrin 09:50, 3 lip 2008 (CEST)