Brugge (królestwo)

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Disambig.png
Ten artykuł dotyczy Brugge jako królestwa. Zobacz też inne znaczenia tego słowa.
Herb Brugge

Brugge to królestwo w świecie Arkadii w domenie Ishtar, lenno Temerii.

Brugge, to niewielki kraj leżący pomiędzy rzekami: Jarugą, Wstążką i Travą oraz wzgórzami Turlough. Pierwotnie Brugge było niezależnym królestwem pod władzą Venzlava, jednakże w obliczu zagrożenia najazdem Nilfgaardu władca ten złożył hołd lenny Foltestowi, władcy Temerii.

Herbem Brugge jest srebrny krzyż kotwiczny na zielonym tle.

Główne miasta:

Na Arkadii Brugge występuje tylko częściowo - jako kraina.
Ksiazki.png
Poniżej opisane jest tło literackie na którym MUD bazuje.
Oznacza to, że podane tu informacje mogą nie mieć przełożenia na kod Arkadii, lub nawet w szczegółach mijać się z nim, służą za to lepszej orientacji w atmosferze świata gry i odgrywaniu postaci.

Towar idzie przez Mahakam, przez Brugge, przez Verden, przez porty w Cidaris.

• Krew elfów, str. 170


A ci we wiosce to bruggeńskie zaciężne wojaki. Toć po chorągwi poznać. W samej rzeczy, rozochoceni kolejnym sukcesem knechci wznieśli nad szańcem zielony sztandar z białym krzyżem kotwicznym.

• Chrzest ognia, str. 62


-To nie chłopi - zacisnęła wargi Milva. - To kupcy. Szli z południa, od Dillingen ku Brugge, tutaj ich naścignęli. Niedobrze jest, wiedźminie. Myślałam już tutaj ku południu wykręcić, ale teraz iście nie wiem, co czynić. Dillingen i całe Brugge już niechybnie w nilfgaardzkich rękach, tędy do Jarugi nie dojdziemy. Mus nam dalej na wschód, przez Turlough. Tam lasy i bezludzie, tamtędy wojsko nie pójdzie.

• Chrzest ognia, str. 74


Linki zewnętrzne