Domy

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Domy to otwarty projekt – prawdopodobnie w zalążku zarówno jeśli chodzi o koncepcję, jak i wykonanie – udostępnienia postaciom graczy możliwości kupowania sobie domów. Mogłyby one mieć postać zarówno domku, sklepu jak i mieszkania w kamienicy (może nawet dworku czy warowni). Ponieważ pomysł ten nie jest priorytetowy i zdaje się, że nikt nad nim teraz nie pracuje, to czas jego realizacji mieści się w dalekiej, nieokreślonej przyszłości.

Pytani przez Czarodzieja o projekt domków gracze zareagowali bardzo żywo. Podobnie jak w przypadku jazdy konnej, broni strzeleckiej i magii, przez niemożliwe do obejścia poważne trudności koncepcyjne i pracochłonność projektu, jego realizacja jest póki co zawieszona na rzecz wielu spraw, które da się załatwić szybciej i prościej.

Na MUD-zie Barsawia przez pewien czas dostępna była możliwość budowy własnych nieruchomości i sklepów, jednak zablokowano ją, ponieważ gracze nie wykorzystywali ich zgodnie z przeznaczeniem, ale jako pomoc w walce (jako bezpieczną lokację). Poza tym budowanie nieruchomości pochłaniało dużą ilość cennego czasu czarodziejów, a przynosiło niewiele korzyści.

Obecnie na Arkadii nie ma możliwości budowania ani posiadania własnych domów.

Linki