Quenelles

Z ArkadiaWiki
Wersja z dnia 16:31, 27 gru 2015 autorstwa Herin (dyskusja | edycje)

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Quenelles jest największym otoczonym łąkami bretońskim miastem, jednocześnie stolicą księstwa o tej samej nazwie. Znajduje się ono w południowej części Bretonii, nad rzeką Brienne. Brzegi rzeki spinają dwa mosty. Na jej północnym brzegu znajdują się biedniejsze i bardziej niebezpieczne dzielnice. Dzielnice południowe są bardziej zadbane i bogatsze. Głównym placem miasta jest wielki Plac Gillesa le Breton, po środku którego stoi miejski ratusz. Wśród slumsów znaleźć można rozległe targowisko i szpital biedoty zarządzany przez kapłanki Shallyi. Do miasta można wejść przez dwie z czterech bram: północną i zachodnią. Na zachód od Quenelles, nad jeziorem, leży rybacka wioska Cixous. Trakt wiodący na północ prowadzi do przystani promowej nad rzeką Grismerie. Przecina on wsie Perrache, Montlac, leżącą u stóp Masywu Orcal oraz Marceaux Descloux.

W południowo-zachodniej części miasta znajduje się zamek, siedziba diuka d'Quenelles Godfrey'a Le Courageux. Mało który śmiałek zna wszystkie sekrety starego zamku... Świątynia Pani Jeziora, chroniona przez dzielnych Rycerzy Graala oraz miejskie więzienie znajduje się gdzieś w zachodniej części miasta. Miasto posiada rozległy system kanałowy pod ulicami gdzie kryją się liczne niebezpieczeństwa, o których zwykli mieszkańcy nie wiedzą lub wolą nie mówić. W miejskim ratuszu pod nadzorem urzędników wszystkie osoby uważające, ze posiadają bretońskie korzenie mogą zadeklarować tam swoje pochodzenie z tego własnie księstwa.

Gwarne acz nieco snobistyczne Quenelles oferuje liczne lokale usługowe. Są to sklepy z różnorakim asortymentem, poczta, bank oraz lokale gastronomiczne: karczmy, winiarnia, cukiernia i piekarnia. W zamku diuka swoją kuźnię ma kowal, a niektórzy mieszkańcy miasta oferują podróżnikom naukę przydatnych umiejętności. Spragnione zarobku osoby mogą znaleźć szczurołapa, który odkupi od nich szczurze truchła, lub też sprzedać na miejskim targu złowione ryby.

Nieopodal placu Gilesa le Breton zatrzymuje się dyliżans kursujący przez Montlac do Marceaux Descloux. Z jednego z nabrzeży odpływa barka płynąca do miasteczka Marguilles, z kolejnego można skorzystać także ze stałego połączenia morskiego z Twierdzą Bodrog w Ishtar. Tuż za zachodnią bramą można się przeprawić przez rzekę promem, którym przybija w okolicach Marguilles. Zaś od czasu do czasu przy nadbrzeżu cumuje okręt elfów z Ulthanu gdzie elfy mogą zadeklarować tamtejsze pochodzenie.

Transport

  • Dylizans na trasie: Quenelles - Montlac - Marceaux Descloux.
  • Statek na trasie: Quenelles - Marguilles.
  • Statek na trasie: Quenelles - Twierdza Badrog.