Mistrz Cechu: Różnice pomiędzy wersjami

Z ArkadiaWiki
Jump to navigation Jump to search
m (→‎Poczet Mistrzów Cechu Kupieckiego: małe uzupełnienie informacji)
m (błąd ortograficzny)
Linia 1: Linia 1:
Mistrz [[Cech Kupców Novigradu|Cechu Kupców Novigradzkich]] to najwyższe i najważniejsze stanowisko w Cechu Kupieckim. Jak głoszą legendy zostać nim może tylko mężczyzna rasy ludzkiej, choć do dziś miały miejsce już dwa odstępstwa od tej regóły ([[Reh]] I MCKN - elf i [[Farandar]] VI MCKN - półelf). Podobnie jak tę złamano również zasadę o mianowaniu następców (do tej pory ustępujący mistrz mianował swojego zastępcę osobiście) w przypadku V MCKN - [[Wakahiko]], który wybrany został podczas demokratycznego głosowania.
+
Mistrz [[Cech Kupców Novigradu|Cechu Kupców Novigradzkich]] to najwyższe i najważniejsze stanowisko w Cechu Kupieckim. Jak głoszą legendy zostać nim może tylko mężczyzna rasy ludzkiej, choć do dziś miały miejsce już dwa odstępstwa od tej reguły ([[Reh]] I MCKN - elf i [[Farandar]] VI MCKN - półelf). Podobnie jak tę złamano również zasadę o mianowaniu następców (do tej pory ustępujący mistrz mianował swojego zastępcę osobiście) w przypadku V MCKN - [[Wakahiko]], który wybrany został podczas demokratycznego głosowania.
  
 
==Poczet Mistrzów Cechu Kupieckiego==
 
==Poczet Mistrzów Cechu Kupieckiego==

Wersja z 02:57, 24 maj 2009

Mistrz Cechu Kupców Novigradzkich to najwyższe i najważniejsze stanowisko w Cechu Kupieckim. Jak głoszą legendy zostać nim może tylko mężczyzna rasy ludzkiej, choć do dziś miały miejsce już dwa odstępstwa od tej reguły (Reh I MCKN - elf i Farandar VI MCKN - półelf). Podobnie jak tę złamano również zasadę o mianowaniu następców (do tej pory ustępujący mistrz mianował swojego zastępcę osobiście) w przypadku V MCKN - Wakahiko, który wybrany został podczas demokratycznego głosowania.

Poczet Mistrzów Cechu Kupieckiego

Z pewnych źródeł oraz z podań osób pamiętających dawne czasy dowiedzieć można się również o epizodycznym wstąpieniu Corvalda (Pierwszy Elekcyjny Mistrz Cechu - tytuł ironiczny, nadany przez panującego mistrza) na to stanowisko mniej więcej w czasie kadencji Adera, nie potwierdzono czy władza pełniona przez Corvalda była jedynie tytularną czy też rzeczywistą.