Szablon:Cytat

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

{{{3}}}

• {{{1}}}, str. {{{2}}}Początkowo inspirowałem się szablonem z wiki gry Wiedźmin. Jego pierwszym autorem tam był Leim. Dużo potem zmieniłem, opierając się m.in. na szablonie z angielskiej wiki. Teraz używam fontu szeryfowego, eksperymentalnie – bardzo rzadko się takie spotyka na wiki. To pewnie nie jest ostatnia wersja, jeśli ktoś chce/potrafi to ulepszyć funkcjonalnie i estetycznie, to śmiało – do dzieła.

Na angielskiej wiki jest też szablon opływanego cytatu, też może być przydatny. W innym wariancie tego szablonu znaki cudzysłowy mają kolor silver, ale wiki są generalnie tak szare, że ten baby-blue bardziej mi pasuje.

--harlow 02:02, 1 sie 2008 (CEST)

Używanie

Aby zastosować niniejszy szablon w edytowanym artykule, umieść w nim następujący znacznik:

{{Cytat|nazwa źródła|numer strony|treść cytatu}}

Najlepiej pisać treść cytatu z HTML-owymi znacznikami akapitu, <p>, dzięki czemu tekst będzie formatowany z ładnymi odstępami i wcięciami pierwszych linijek.

Przykładowy efekt:

Nilfgaardczycy mają niby być narzędziem bogów? Bzdura! Sięgnijcie, ludzie, pamięcią wstecz, do czasów Dezmoda, Radowida, Sambuka, do czasów Abrada Starego Dęba! Nie pamiętacie, bo żyjecie króciuśko niby jętka majowa, ale ja pamiętam i wam przypomnę, jak to było tu, na tych ziemiach, zaraz po tym, jakeście zeszli z waszych łodzi na plaże w ujściu Jarugi i w Delcie Pontaru. Z czterech lądujących statków robiły się trzy królestwa, a później silniejsi połykali słabszych i tym sposobem rośli, umacniali swą władzę. Podbijali innych, wchłaniali ich, i królestwa rosły, stawały się coraz większe i silniejsze. A teraz to samo robi Nilfgaard, bo to kraj silny i zjednoczony, karny i zwarty. I jeśli wy się podobnie nie zewrzecie, Nilfgaard połknie was, iście jako szczuka karasia, jak to rzekł ów mądry druid!

• Krew elfów, str. 20