Domena

Z ArkadiaWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Domena - techniczna nazwa na część świata Arkadii, skupiającą krainy oparte na tych samych źródłach literackich. Inaczej ujmując - domena to pewien zbiór krain, po których mogą podróżować gracze, pochodzących z tego samego świata bazowego (np. Novigrad, Skellige, czy Zerrikania są częścią domeny Ishtar, a Tilea, Nuln, czy Pustkowia Chaosu – częścią Starego Świata). Do każdej domeny jest przypisany jej Lord i domena posiada ograniczenie do 30 członków wraz z Lordem.

Na Arkadii mamy obecnie dwie domeny związane ze światem dostępnym graczom:

Pomiędzy domenami istnieją połączenia morskie (z jednej domeny można dostać się do drugiej przez podróż statkiem).

Kiedyś możliwe było powstanie kolejnych domen, aczkolwiek czarodzieje w różnych okresach historii Arkadii wypowiadali się, że w najbliższej przyszłości szanse na to są nikłe.

Nazwy domen są określeniami technicznymi (nazwami katalogów na serwerze Arkadii), w świecie gry ich status jest niejasny. Przyjęły się przez lata, ale dla jasności dobrze nazywać domeny tylko wtedy, kiedy to konieczne. Słowo „Ishtar” nie pojawia się nigdzie u Sapkowskiego, a stosowanie nazwy „Imperium” na określenie całego Starego Świata (którego częścią jest państwo zwane Imperium) jest mylące. Czasem da się podać konkretniejszą nazwę, np. Tilea, Redania czy Kaedwen.