Skelligański: Różnice pomiędzy wersjami

Z ArkadiaWiki
Jump to navigation Jump to search
m
Linia 1: Linia 1:
'''Skelligański''' zwany też ''Żargonem Skellige'' to język, stworzony na podstawie [[Starsza Mowa | Starszej Mowy]], lub raczej zmienił się dla wygodny wyspiarzy ze [[Skellige]]. Niezmiernie łatwo pomylić go można z mową Nilfgaardczyków. Jest to język całkiem śpiewny, choć już nie tak ‘miękki’ jak czysta mowa elfów. Tak czy inaczej, dialekt Skellige znakomicie nadaje się do użycia w podniosłych pieśniach, tworzonych przez skaldów. Poematy te zachwycają swą misternością, a czasami nawet przewyższają wartością artystyczną dzieła twórców z Kontynentu.  
+
'''Skelligański''' zwany też ''Żargonem Skellige'' to język stworzony na podstawie [[Starsza Mowa | Starszej Mowy]], lub raczej zmieniony dla wygody wyspiarzy ze [[Skellige]]. Niezmiernie łatwo pomylić go można z mową Nilfgaardczyków. Jest to język całkiem śpiewny, choć już nie tak ‘miękki’ jak czysta mowa elfów. Tak czy inaczej, dialekt Skellige znakomicie nadaje się do użycia w podniosłych pieśniach, tworzonych przez skaldów. Poematy te zachwycają swą misternością, a czasami nawet przewyższają wartością artystyczną dzieła twórców z Kontynentu.  
 
Oczywiście wszystkie osoby pochodzące ze [[Skellige]] mistrzowsko posługują się tym językiem.
 
Oczywiście wszystkie osoby pochodzące ze [[Skellige]] mistrzowsko posługują się tym językiem.
  

Wersja z 23:42, 9 cze 2015

Skelligański zwany też Żargonem Skellige to język stworzony na podstawie Starszej Mowy, lub raczej zmieniony dla wygody wyspiarzy ze Skellige. Niezmiernie łatwo pomylić go można z mową Nilfgaardczyków. Jest to język całkiem śpiewny, choć już nie tak ‘miękki’ jak czysta mowa elfów. Tak czy inaczej, dialekt Skellige znakomicie nadaje się do użycia w podniosłych pieśniach, tworzonych przez skaldów. Poematy te zachwycają swą misternością, a czasami nawet przewyższają wartością artystyczną dzieła twórców z Kontynentu. Oczywiście wszystkie osoby pochodzące ze Skellige mistrzowsko posługują się tym językiem.