Potępieniec

Z ArkadiaWiki
Wersja z dnia 23:26, 17 cze 2011 autorstwa Denea (dyskusja | edycje) (opis, występowanie, rodzaje)
Jump to navigation Jump to search

Potępieniec to rodzaj nieumarłego z pustyni zerrikańskiej. Ich ciała są pod wpływem silnej magii, dzięki której mogą się poruszać.

Charakterystyka

Potępieńce są w zasadzie poruszanymi smoczą magią ciałami, najpewniej ludzkimi. Poza tym cechą charakterystyczną wszystkich z nich, są żółte oczy oraz pokrywające powierzchnie ciała, ropiejące wrzody i rany.

Najsłabsze z nich to istoty szczątkowo przypominające ludzkie - dawno utraciły naturalne proporcje i zatraciły wszelkie ślady człowieczeństwa. Ciała mają obciągnięte wyszarzałą, półprzezroczystą skórą. Ich zaropiałe oczy błyskają żółto szaleństwem i pustką. Z jakiegoś powodu ktoś ukarał ich w ten sposób.

Najsilniejsze z potępieńców stanowią ciała niegdysiejszych, dobrze wyposażonych wojowniczek zerrikańskich. Poza pożółkłymi oczami, oraz ropiejącymi wrzodami i ranami, ich ciała nie zmieniły się w tak dużym stopniu jak poprzedników zachowując nawet włosy. Wyróżnia je także wypalone na prawym ramieniu piętno brodatej głowy smoka.

Wpływ smoczej magii sprawia, że ciała potępieńców zachowały względny stan przydatności w walce i umiejętność władania orężem. Powoduje to także nienawiść do wszystkiego i stwarza tym samym całkiem dobrego strażnika do czuwania nad spokojem w jaskiniach.

Walka i wyposażenie

Większość potępieńców wykazuje, dla doświadczonego podróżnika, niedużą wartość bojową i nie powinna stanowić większego problemu. Zdarzają się jednak (najczęściej w większych grupach) jednostki nieco silniejsze i lepiej wyposażone. Te potrafią także, w razie niebezpieczeństwa, ukrywać się za plecami swoich towarzyszy. Natomiast oddziały stworzone z potępionych wojowniczek to już dość poważne przeciwniczki

Potępieńce korzystają z różnorodnego, ale w zasadzie dość przeciętnego i często uszkodzonego już ekwipunku. Spotkać można jednak dość dobre egzemplarze broni, pośród przez nich wykorzystywanych.

Występowanie

Występują jedynie w jaskiniach na terenie południowej części pustyni zerrikańskiej.